Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
20.06.2015 09:25

Enter Air zadebiutuje na GPW. Chce zebrać 110 mln zł na nowe samoloty

Wartość oferty wyniesie około 110 mln zł. Z tych pieniędzy przewoźnik chce sfinansować kupno sześciu nowych samolotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Enterair/CC/Wikimedia)

16 lipca br. to przewidywana data debiutu giełdowego linii czarterowej Enter Air - poinformowała w piątek spółka. Wartość oferty wyniesie około 110 mln zł. Z tych pieniędzy przewoźnik chce sfinansować kupno sześciu nowych samolotów.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki w poniedziałek. Pieniądze z emisji przewoźnik chce przeznaczyć na odnowienie floty. Enter Air planuje zakup sześciu nowych samolotów, w tym dwóch Boeingów 737-800 oraz czterech Boeingów 737-8 MAX, które zastąpią część dotychczas użytkowanych maszyn. Pieniądze pozyskane z giełdy mają być przeznaczone na sfinansowanie przedpłat na zakup nowych maszyn.

Oferta publiczna ma objąć do 7 mln akcji nowej emisji, które będą stanowić 39,9 proc. w podwyższonym kapitale. Oferta jest skierowana do inwestorów indywidualnych, uprawnionych podmiotów - czyli pracowników i współpracowników Enter Air - oraz inwestorów instytucjonalnych. Spółka zakłada, że inwestorom indywidualnym zostanie zaoferowanych do 1 mln akcji, podmiotom uprawnionym do 100 tys. akcji, a pozostała część oferty, czyli ponad 83 proc. wszystkich oferowanych akcji, zostanie zaoferowana inwestorom instytucjonalnym.

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje od 22 do 30 czerwca, po cenie maksymalnej wynoszącej 19 zł. Ostateczna cena oferowanych akcji zostanie ustalona i ogłoszona do 1 lipca.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w kraju. Grupa realizuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży, latając do ponad 30 krajów, m.in. Islandii, Portugalii, Kenii i Tajlandii.

Flota Enter Air składa się z 17 samolotów Boeing 737. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Manchesterze, Londynie i Tel Awiwie.

W 2014 r. Enter Air miał 731,5 mln zł przychodów, 42,2 mln zł EBITDA oraz 17,4 mln zł zysku netto. Prognoza wyników na 2015 r. zakłada osiągnięcie przez spółkę 761,1 mln zł przychodów, 69,5 mln zł EBITDA i 33 mln zł zysku netto.

Zobacz również wideo na temat LOT:

Czytaj więcej w Money.pl
Gdańsk zamyka lotnisko. Rusza remont Lotnisko zostanie zamknięte na dwa dni w związku z modernizacją drogi startowej.
LOT planuje uruchomić nowe trasy Udana restrukturyzacja LOT-u i ustabilizowanie sytuacji w spółce to nie koniec wyzwań dla zarządu przewoźnika.
Prezes GPW: to będzie dobry rok. Rozważamy otwarcie na rynek walutowy - Liczę na większe transakcje niż te w 2014 roku - mówi Paweł Tamborski. Ujawnia, jak zamierza poprawić płynność akcji i zachęcić Polaków do inwestowania na giełdzie.
Tagi: gospodarka, giełda, lotnictwo, gpw, enter air, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz