Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Erbud wybuduje biurowiec za 70 milionów

0
Podziel się:

Zleceniodawcą i inwestorem jest spółka Promenady ZITA.

Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu
Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu (materiały prasowe)

Erbud podpisał umowę o wartości 70,3 miliona złotych netto na budowę budynku biurowego we Wrocławiu. Czy w stolicy Dolnego Śląska wciąż jest miejsce na nowe biurowce?

Zleceniodawcą i inwestorem jest spółka Promenady ZITA, należąca do wrocławskiego dewelopera Vantage Development. Erbud zrealizuje budynek biurowy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu na nieruchomości.

Obecnie Erbud już realizuje umowę o wartości 24,7 mln zł na budowę budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym - Promenady ZITA etap B.

Kompleks powstaje w ramach projektu mieszkalno-biurowego Promenady Wrocławskie, który zakłada powstanie 90 tysięcy powierzchni pod biura oraz około dwa tysiące mieszkań. Generalnym wykonawcą Promenad Wrocławskich również jest Erbud,

Mimo że kontrakt Erbudu nie był więc większym zaskoczeniem dla rynku, kurs podczas dzisiejszej sesji sporo rośnie - obecnie około 4 procent w stosunku do piątkowego zamknięcia. W ciągu ostatniego miesiąca wartość akcji poszła w górę o około 20 procent.

Notowania Erbudu w ciągu ostatniego miesiąca

Spółka oczekuje na nowe kontrakty, a do tej pory złożyła oferty o wartości łącznie 10 miliardów złotych. Zarząd liczy, że uda się pozyskać około 5-6 procent z nich.

Jest miejsce na nowe biura we Wrocławiu?

Rynek biur we Wrocławiu w ciągu ostatnich pięciu lat zaliczył duży rozwój - zasoby wzrosły o 59 procent do niemal 556 tysięcy metrów kwadratowych do wynajęcia, wynika z raportu Jones Lang LaSalle i Hays _ Wrocław: Rynek biurowy i rynek pracy _ za drugi kwartał. W dodatku w budowie są kolejne 124 tysiące metrów kwadratowych.

Z badania wynika, że rynek powoli zaczyna się nasycać. _ Jeszcze kilka lat temu najemcy nie mieli tak dużego wyboru w optymalnym doborze powierzchni, którą mogli dodatkowo powiększyć w krótkiej perspektywie czasowej. W 2010 i 2011 r. wskaźnik pustostanów oscylował średnio w okolicach 3,1 proc. na kwartał. Obecnie współczynnik powierzchni niewynajętej we Wrocławiu wynosi 10 procent _- czytamy w raporcie.

Większa podaż zaczyna przekładać się na spadki czynszów, aczkolwiek presje zniżkowe w najbliższych miesiącach raczej pozostaną niewielkie, czytamy w raporcie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

business news
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)