Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Erbud S.A. wybuduje biurowiec dla Vantage Development

0
Podziel się:

Jednocześnie rusza budowa budynku Promenady Wrocławskie II. Łączna wartość kontraktów to 56,5 mln zł. To kolejny krok w realizacji projektów na rynku nieruchomości komercyjnych.

Erbud S.A. wybuduje biurowiec dla Vantage Development
(Vantage Development S.A.)
bECtaOth

Jeden z w największych wrocławskich deweloperów, podjął decyzję o wyborze generalnego wykonawcy biurowca Promenady ZITA. Będzie nim Erbud S.A. Jednocześnie rusza budowa budynku Promenady Wrocławskie II. Łączna wartość kontraktów to 56,5 mln zł. To kolejny krok w realizacji projektów na rynku nieruchomości komercyjnych.

Promenady Zita będzie drugim biurowcem powstającym w ramach projektu Promenady Wrocławskie, po oddanym do użytku w zeszłym roku biurowcu Promenady Epsilon, którego najemcami są takie firmy jak Impel, Qatar Airways, czy chiński potentat budowlany - SinoHydro. _ _

_ - Wybór generalnego wykonawcy to kluczowy moment w procesie realizacji projektu. Bardzo zależy nam na terminowym oraz rzetelnym wykonaniu prac _ - podkreślił Edward Laufer, prezes spółki Vantage Development.

bECtaOtj

Promenady Zita to 22 tys. m2 powierzchni biurowej, które mogą zostać podzielone na biura od 250 aż do ponad 4000 m2 powierzchni. Budynek zlokalizowany będzie w sąsiedztwie ulic Jedności Narodowej i Trzebnickiej, w niedalekiej odległości od centrum miasta.

Budowa ma ruszyć wiosną przyszłego roku, a termin ukończenia budowy biurowca Promenady Zita zaplanowany został na IV kwartał 2014 roku. Za komercjalizację budynku odpowiedzialna jest firma Savills.

Inwestycja zostanie sfinansowana częściowo przy pomocy kredytów bankowych, a częściowo dzięki środkom pozyskanym z sierpniowej emisji obligacji, jak również planowanej emisji akcji, do której walne upoważniło zarząd w maju. - _ Uchwała jest ważna sześć miesięcy, w związku z tym jej termin upływa pod koniec listopada. Będziemy podejmowali działania w tym kierunku _ - powiedział prezes Edward Laufer.

W maju akcjonariusze dewelopera zgodzili się na prywatną emisję do 5,68 mln akcji. Przy obecnym kursie wartość pakietu wynosi około 14 mln zł. Z kolei w sierpniu spółka wyemitowała obligacje o wartości 20 mln zł.

bECtaOtp

Laufer przypomniał, że środki z emisji zostaną wykorzystane jako wkład własny spółki, także w przypadku innych planowanych inwestycji. - _ Jak wspomniałem wcześniej, chcemy uruchomić kolejny etap Centaurisa. Ponadto, zamierzamy wejść w segment parków handlowych. Mamy już zabezpieczony grunt w Zielonej Górze i pewnie jeszcze w tym roku uruchomimy budowę _ - powiedział.

Laufer poinformował, że spółka cały czas prowadzi rozmowy odnośnie wejścia z inwestycjami mieszkaniowymi i komercyjnymi na nowe rynki. W pierwszej kolejności myśli o Warszawie i Poznaniu. - _ Pewne decyzje powinny zapaść jeszcze w 2013 r., ale jeśli chodzi o rozpoczęcie realizacji obiektów to mówimy o 2014 r. _- dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

bECtaOtK
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)