Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Erbud wybuduje elektrociepłownię dla Grupy Azoty

0
Podziel się:

Zgodnie z planem, umowa zostanie zrealizowana do października 2016 roku.

Erbud wybuduje elektrociepłownię dla Grupy Azoty
(materiały prasowe)
bETsWtyt

Spółka Erbud podpisała umowę na budowę nowej elektrociepłowni w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie, należących do Grupy Azoty. Wartość umowy to prawie 59 milionów złotych. _ - Kolejne kontrakty są w negocjacjach - _ zapowiedział Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Bezpośrednim zamawiającym jest spółka Rafako. Zgodnie z planem, umowa zostanie zrealizowana do października 2016 roku. W przypadku niewykonania planu zgonie z terminem, w umowie przewidziane zostały kary, które w sumie mogą sięgnąć 25 proc. wartości kontraktu.

Reakcja rynku na podpisanie kontraktu jest pozytywna - papiery na otwarciu poszły w górę o ponad procent i do tej pory utrzymują się w pobliżu 26 złotych za walor. Jeszcze w maju kurs spółki był na poziomie niemal rocznych minimów.

bETsWtyv

Kurs Erbudu w ostatnim miesiącu

Na koniec pierwszego kwartału grupa miała portfel zleceń o wartości ponad 1,5 mld zł, z czego do realizacji w 2014 roku za około miliarda złotych. Segment kubaturowy miał portfel zleceń o wartości 1,22 mld zł z tego do realizacji w 2014 r. 780 mln zł. Segment energetyczny zakończył kwartał z portfelem zleceń o wartości 173,9 mln zł, a segment inżynieryjny 115,8 mln zł.

_ Na koniec kwartału Grupa miała portfel zamówień o wartości ok. 1 543 000 tys. zł, tj. 16,4% wzrostu, z czego ok. 65% do realizacji w bieżącym roku (1 006 000 tys. zł). Dla porównania na koniec marca 2013 r. portfel zamówień Grupy wynosił 1 326 000 tys. zł, z czego 820 000 tys. zł było do realizacji na 2013 r. _ - czytamy w komentarzu zarządu do raportu za pierwszy kwartał 2014 roku.

Według zapowiedzi, grupa planuje dalszy wzrost portfela zleceń. _ - W pierwszym kwartale wykonaliśmy 100 procent założonego planu. Wszystkie nasze segmenty działalności zanotowały wzrost przychodów, co przełożyło się na solidny zysk dla grupy i wyższe marże. W kolejnych kwartałach planujemy wykorzystać poprawę koniunktury w branży i przyśpieszyć realizację projektów. Kolejne kontrakty są w negocjacjach - _ zapowiedział w rozmowie z Money.pl prezes Dariusz Grzeszczak.

bETsWtyB

W kwietniu grupa podpisała siedem kolejnych kontraktów na łączną kwotę 72,1 mln zł. W negocjacjach pozostają obecnie projekty o łącznej wartości ok. 500 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

bETsWtyW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)