Notowania

ericsson
10.09.2013 09:41

Ericsson inwestuje 800 mln euro w rozwój chmury

Firma ma zamiar wybudować trzy globalne centra nowych technologii. Dwa z nich będą się mieścić w Szwecji, jedno w Kanadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ericsson)

Firma, kierowana przez Magnusa Manderssona (na zdjęciu), ma zamiar wybudować trzy globalne centra nowych technologii. Dwa z nich będą się mieścić w Szwecji, jedno w Kanadzie. Będą one wspierać departamenty rozwoju, projektowania i usług.

To kolejny krok w kierunku dostarczania serwisów opartych o chmurę. Klienci firmy Ericsson będą w stanie połączyć się zdalnie z centrum i brać udział w testach. Będą również mieć dostęp do innowacji w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca przebywania.

Trzy nowe centra ICT będą miały powierzchnię łączną 120 tysięcy metrów kwadratowych. Budynki będą energooszczędne. Mają zacząć działać na początku 2014 roku.

Ericsson posiada największy hub R&D, czyli projektowania i rozwoju, w Sztokholmie, gdzie pracuje ponad 9 tysięcy specjalistów. Inne duże huby zlokalizowane są w Chinach, USA, Kanadzie i na Węgrzech. W 2012 roku, wydatki firmy Ericsson na badania i rozwój wyniosły 3,75 mld euroh, co stanowi 14 procent rocznej wartości sprzedaży.

Ericsson to jeden z największych dostawców technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych. Działa w 180 krajach, zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników. Firma obsługuje około 2 mld abonentów. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci Ericssona.

Firma działa od 1876 roku. Jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Czytaj więcej w Money.pl
Sześć milionów zł na nowy park technologiczny Nowy obiekt ma się skupiać na kilku branżach przemysłu, które są dominujące na Opolszczyźnie. Na pewno będzie to przemysł spożywczy, biotechnologia i przemysł motoryzacyjny.
Tak Exxon, Shell i IBM opracowują innowacje Poznaj metodę sześciu kapeluszy, czyli sposób kreowania innowacyjnych rozwiązań stosowany przez największe koncerny świata.
Nowe inwestycje w Łodzi. Elfa Pharm wyda tu 8 mln zł To ósme zezwolenie na działalność w łódzkiej strefie ekonomicznej wydane w tym roku. Zadeklarowane inwestycje wyniosą w sumie ponad 243 mln zł. Dzięki nim utworzonych zostanie 720 nowych miejsc pracy.
Tagi: ericsson, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz