Notowania

business news
05.07.2013 12:10

Ericsson się rozrasta. Przejmuje...

To nie pierwsze przejęcie w tym roku, przeprowadzone przez firmę Ericsson. W kwietniu zawarła ona z firmą Microsoft umowę dotyczącą przejęcia jej jednostki biznesowej zajmującej się rozwojem platformy telewizyjnej Mediaroom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ericsson)

Globalny dostawca technologii i usług telekomunikacyjnych, chce przejąć firmę Red Bee Media. -_ Zapewniamy nadawcom korzyści dzięki zwiększeniu dostępu do treści cyfrowych, co umożliwia czerpanie większych zysków z treści telewizyjnych _ – zapewnia Magnus Mandersson (na zdj.), wiceprezes wykonawczy i dyrektor działu usług globalnych w firmie Ericsson.

Sfinalizowanie transakcji podlega właśnie odpowiednim ustawowym zatwierdzeniom administracyjnym i konsultacjom. Po jej zakończeniu firma Red Bee Media zostanie włączona do działu usług globalnych firmy Ericsson.

Dzięki przejęciu 1240 pracowników Red Bee Media w Wielkiej Brytanii liczba osób zatrudnionych w brytyjskim oddziale firmy wzrośnie do około 4 000, z czego ponad jedna trzecia będzie pracować w dziale usług medialnych.

Jak wyliczają specjaliści dostawcy, obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Założona w 1876 roku, firma działa w 180 krajach i zatrudnia blisko 100 000 pracowników. Jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Przejmowana przez giganta firma Red Bee Media powstała w 2005 roku. Zajmuje się między innymi emisją i cyfrową transmisją wideo oraz dostarczaniem metadanych – co roku dostarcza, jak wyliczył sam nadawca, ponad 100 000 godzin napisów dla nadawców.

Rok 2013 obfity dla gigantaTo nie pierwsze przejęcie w tym roku, przeprowadzone przez firmę Ericsson. W kwietniu zawarła ona z firmą Microsoft umowę dotyczącą przejęcia jej jednostki biznesowej zajmującej się rozwojem platformy telewizyjnej Mediaroom. W wyniku tej transakcji Ericsson miał się stać ię czołowym dostawcą rozwiązań telewizji internetowej (IPTV) i wielkoekranowych, a jego udziały w tym rynku wynieść ponad 25 procent.

- _ Zgodnie z wizją społeczeństwa sieciowego (Networked Society) firma Ericsson przewiduje, że już wkrótce za pomocą łączy szerokopasmowych i mobilnych oraz chmury do Internetu będzie podłączonych 50 mld urządzeń. Dystrybucja wideo będzie mieć w przyszłości podobny wpływ na zachowania klientów indywidualnych i na korzystanie przez nich z oferowanych usług, jaki wywarła kiedyś telefonia komórkowa. Opisywana transakcja zapewni firmie Ericsson czołową pozycję w branży, oznaczając przejęcie ponad 40 klientów obsługujących ponad 11 mln abonenckich gospodarstw domowych. Firma Ericsson przejmie też głównych specjalistów jednostki biznesowej Mediaroom i niektórych spośród jej najwyżej wykwalifikowanych pracowników z dziedziny dystrybucji IPTV - przekonywał Per Borgklint, wiceprezes firmy Ericsson i szef działu rozwiązań wspomagających działalność biznesową. _Ercsson szacuje, że w roku 2013 światowy rynek telewizji internetowej osiągnie poziom 76 mln abonentów, gwarantując przychody w wysokości 32 mld dolarów,
natomiast w roku 2015 liczba abonentów wzrośnie do 105 mln, zapewniając przychody rzędu 45 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
eCall od Ericssona. Będą ratować ofiary wypadków Inteligentny samochód automatycznie nawiązuje połączenie telefoniczne i przesyła dane m.in. geolokalizacyjne, na wypadek gdyby kierowca nie był w stanie.
Europejski koncern zapowiada ostre cięcia Szwedzki koncern telekomunikacyjny zrezygnuje z części pracowników tymczasowych oraz konsultantów zewnętrznych.
Tagi: business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz