Notowania

polscy przedsiębiorcy
02.04.2013 13:41

Ernst & Young szuka polskiego Przedsiębiorcy Roku

- Kandydaci pokazują rosnącą innowacyjność naszej gospodarki - ocenia Barbara Górska, dyrektor konkursu.

Podziel się
Dodaj komentarz
fot. mat prasowe

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do udziału w 11. edycji konkursu Ernst & Young _ Przedsiębiorca Roku _. Polska jest w tym roku jednym z 54 krajów organizujących konkurs, którego światowy finał co roku organizowany jest w Monte Carlo. - _ Nasz konkurs już od ponad dekady promuje ducha polskiej przedsiębiorczości, zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej _ - zachwala Barbara Górska, dyrektor konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku.

Jury konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku wyróżnia najlepszych twórców firm, charyzmatycznych przywódców biznesowych i innowacyjnych wizjonerów. W 10-letniej historii do konkursu zgłosiło się niemal 700 twórców firm. Z tego grona jury do finału zaprosiło 118 przedsiębiorców, a spośród nich wybrało 10-ciu najlepszych. Łączne przychody wszystkich finalistów konkursu wynosiły ponad 31 mld zł, zatrudniali oni łącznie ponad 70 tys. osób. O dziesięciu dotychczasowych Przedsiębiorcach Roku powstała książka _ Łowcy Milionów _, która stała się bestsellerem.

- _ Uczestnicy konkursu to wyjątkowi ludzie stanowiący o poziomie polskiego biznesu. Są źródłem inspiracji dla młodszego pokolenia przedsiębiorców oraz rozwijających się firm reprezentujących różne branże. Kandydaci pokazują niespożytą energię polskiego biznesu i rosnącą innowacyjność naszej gospodarki, promując przy tym swoje firmy, produkty i usługi. Dzięki konkursowi nawiązują też unikalne relacje biznesowe w kraju i za granicą _ – mówi Barbara Górska, dyrektor konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 14 czerwca 2013 roku wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.pl. Kandydaci mogą zgłaszać swój udział w trzech kategoriach konkursowych: Produkcja, Usługi, Nowy Biznes. W kategorii Nowy Biznes szansę na wygraną mają młode innowacyjne firmy, których działalność nie przekracza pięciu lat. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu, w tym przyznanie tytułu Przedsiębiorcy Roku 2013, będzie w listopadzie podczas uroczystej Gali Finałowej.

Oceniając kandydatów, grono jurorskie w pełni niezależne od Ernst & Young, weźmie pod uwagę m.in. takie kryteria jak: przedsiębiorczość, strategia firmy, wyniki finansowe, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem, w którym dana firma funkcjonuje. Jurorzy dokonają wyboru również w oparciu o kryteria pozaekonomiczne, takie jak: pasja, determinacja, wizja, etyka, czy zaangażowanie w przedsięwzięcia na rzecz lokalnych społeczności. W skład niezależnego Jury wchodzą między innymi: Jan Krzysztof Bielecki czy Leszek Czarnecki, przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding.

Konkurs Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to jedyna tej skali międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs realizowany jest od 1986 roku i obecnie zwycięzcy lokalnych edycji wybierani są w ponad 50-ciu krajach świata. W tym roku w światowym finale konkursu w Monte Carlo Polskę reprezentować będzie Przedsiębiorca Roku 2012, Ewald Raben, prezes Grupy Raben.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwunastogodzinny dzień pracy? Tak rząd chce nam pomóc Resort Władysława Kosiniaka-Kamysza szykuje kolejny pakiet zmian w prawie pracy. _ Staniemy się pracownikami na żądanie _.
Tusk daje na kredyty. Tak pokona kryzys? Będzie łatwiej o pożyczkę w banku. Ponad 8 mld złotych pobudzi gospodarkę?
Małe firmy są w lepszej sytuacji niż duże? Stopniowe ożywienie eksportu, w połączeniu z obniżonym poziomem zapasów, mogą wkrótce zaowocować odbiciem dynamiki produkcji.
Tagi: polscy przedsiębiorcy, ernst&young, business news, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz