Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ES-System oczekuje dobrych wyników sprzedaży

0
Podziel się:
ES-System oczekuje dobrych wyników sprzedaży
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEISLdDV

ES-System z optymizmem patrzy na rynek i spodziewa się dobrych wyników sprzedaży po pierwszym półroczu. Przygotowywana strategia spółki będzie zmierzała w podobnych kierunkach, co dotychczasowy rozwój.

- Koniunktura jest sprzyjająca, rynek nam rośnie, obserwujemy wzrost produkcji budowlano-montażowej, widzimy wzrost produkcji urządzeń elektrycznych i to przekłada się również na sytuację firmy ES-System. Bardzo pozytywnie patrzymy na rynek, mamy wzrost oczekiwań rynku, mamy wzrost liczby tematów, którymi spółka się zajmuje, idziemy zgodnie z planem - powiedział prezes spółki Rafał Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

Prezes podtrzymał sformułowane po pierwszym kwartale oczekiwanie, że sprzedaż w drugim kwartale będzie co najmniej tak samo dobra, jak w drugim kwartale 2014 r.

bEISLdDX

W bieżącym roku spółka pozyskała 1 500 nowych projektów, z których część zrealizuje do końca roku, a część w 2016 r.

- Firma ES-System wchodzi w II półrocze z dużym portfelem zamówień, pracujemy obecnie nad ponad 3 000 projektów. Z punktu widzenia eksportu widzimy również pozytywne trendy rynkowe. Ostatecznie wyniki w II półroczu będą zależały od koniunktury i terminów realizacji projektów - dodał prezes.

Spółka konsekwentnie rozwija sprzedaż na rynkach eksportowych.

- Mamy wzrost udziału rynku szwedzkiego. Oprócz tego rozwijamy się na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zrealizowaliśmy kolejne dostawy dla oświetlenia uniwersytetu w Kuwejcie. Zintensyfikowaliśmy działania marketingowe w Portugalii, co zaowocowało realizacją wymagającego, prestiżowego projektu National Bank of Portugal w Lizbonie. Rośnie rynek czeski - powiedział Gawrylak.

bEISLdEd

Po okresie trudności związanych z sytuacją polityczną, ES-System wraca do obecności na Ukrainie. Spółka spodziewa się także realizacji kontraktu na oświetlenie sieci dużych sklepów w Rosji, obecnie czeka na rozstrzygnięcie w tej sprawie.

W I kwartale tego roku spółka przełamała trend spadkowy w segmencie oświetlenia przemysłowego. Dzisiaj trendy wzrostowe w trzech głównych segmentach - architektonicznym, przemysłowym i zewnętrznym - są utrzymywane, dodał prezes.

Nadal priorytetem jest oświetlenie LED, w tym roku wprowadzono ok. 1 500 nowych rozwiązań tego typu. W II kwartale ES-System osiągnął już 46 proc. udziału LED w sprzedaży krajowej i ponad 50% w eksporcie wobec odpowiednio 41,1 proc. i 49 proc. po I kwartale.

Notowania tygodniowe akcji ES-System

bEISLdEe

Zarząd nadal pracuje nad nową strategią dla spółki, która ma zostać przedstawiona przed końcem roku.

- Z pewnością będziemy kontynuowali to, w czym jesteśmy najlepsi, czyli profesjonalne oświetlenie, pozostałe szczegółowe cele są w przygotowaniu - podkreślił Gawrylak.

Obecnie spółka ma około 10 proc. udziału w rynku i widzi potencjał do dalszego wzrostu w tym zakresie. Przewagą konkurencyjną ES-Systemu jest własna produkcja w dwóch zakładach, własne laboratorium pozwalające na utrzymanie najwyższych standardów jakościowych, które umożliwiają stworzenie rozwiązania dopasowanego do konkretnego zamówienia, a także pracownicy firmy, podkreślił prezes. Spółka prowadzi też prace nad nowymi produktami.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 169 mln zł w 2014 r.

bEISLdEf

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEISLdEy
business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)