Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
EuCO prowadzi 6600 spraw sądowych wartych 238 mln zł

EuCO prowadzi 6600 spraw sądowych wartych 238 mln zł

Krzysztof Lewandowski, prezes EuCO Fot. materiały prasowe
Krzysztof Lewandowski, prezes EuCO

Po pierwszych trzech miesiącach roku Europejskie Centrum Odszkodowań zarobiło na czysto 2,3 mln zł. To o 40 procent więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Prezes Krzysztof Lewandowski (na zdjęciu) zapewnia, że cały rok będzie dla spółki bardzo dobry. Nie obawia się przy tym konkurencji PZU, który w ostatnim czasie wszedł w rynek odszkodowań z nową usługą.

Prezes Lewandowski w rozmowie z Money.pl zapewnia, że cały 2014 rok powinien być dużym krokiem na przód jeśli chodzi o wyniki. - W 2012 roku prowadziliśmy 19 tysięcy spraw o odszkodowania, w 2013 prawie 25 tysięcy. W tym roku planujemy przekroczenie 30 tysięcy spraw - tłumaczy prezes. - W latach 2012/2013 wzrost zysku przekroczył 25 procent. Byłbym rozczarowany, gdybyśmy w tym roku nie poprawili tego osiągnięcia.

Prezes podkreśla, że efekty działań restrukturyzacyjnych w grupie EuCO, prowadzone od drugiej połowy ubiegłego roku, mają potwierdzenie w rosnącej rentowności i spadku kosztów. Głównym filarem grupy jest Kancelaria Radców Prawnych EuCO, która prowadzi sprawy odszkodowań dochodzonych na drodze sądowej. Na koniec pierwszego kwartału prowadziła 6600 spraw sądowych o odszkodowania, których wartość przedmiotu sporu wynosiła łącznie 238 mln zł.

- W pierwszym kwartale tego roku Kancelaria wypracowała blisko 7 mln zł przychodów, o 77 procent więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. (...)Podtrzymujemy, że segment odszkodowań uzyskiwanych na drodze sądowej jest głównym kierunkiem naszego rozwoju - mówi Krzysztof Lewandowski.

Spółka działa też na rynkach zagranicznych. Dynamicznie rozwija się w Rumunii. W pierwszym kwartale do Towarzystw Ubezpieczeniowych zostało skierowanych 254 spraw o odszkodowanie, co stanowiło wzrost o 154 procent w porównaniu do 100 spraw zgłoszonych w okresie październik-grudzień 2013.

- To duży rynek, z bardzo dobrymi i szybkimi wypłatami odszkodowań. Na tym jednak nie poprzestaniemy. Chcemy wejść na dwa nowe, duże rynki. Większe niż Polska. Nazwy ogłosimy w swoim czasie - zdradza Money.pl prezes Lewandowski.

Spółka z optymizmem patrzy w przyszłość, a na horyzoncie wyłania się nowy konkurent - PZU. W ubiegłym miesiącu ubezpieczyciel wprowadził usługę bezpośredniej likwidacji szkód w OC komunikacyjnym. Już dziś mają 32 procent tego rynku, ale liczą na jeszcze więcej, dzięki reprezentowaniu klientów w negocjacjach z ubezpieczycielami sprawców kolizji. Prezes EuCO nie widzi jednak zagrożenia: Około 95 procent likwidowanych przez nas szkód to szkody komunikacyjne osobowe. PZU wprowadziło natomiast opcję dotyczącą szkód majątkowych. Co więcej, możemy na tym nawet zyskać. Mam nadzieję, że przełoży się to na przyspieszenie procesu likwidacji szkód.

Czytaj więcej w Money.pl

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Oli488
31.61.140.* 2014-06-16 23:33
Gratulacje tak dobrego wyniku! Generalnie musicie podziękować ubezpieczycielom :)
2014-05-14 22:17
Zysku tylko pozazdrościć. Już od dawna mówi się, że tematy związane z odszkodowaniami to maszynka do pieniędzy, na dodatek nie uzależniona specjalnie od koniunktury na rynku.