Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euler Hermes będzie ubezpieczał dla HSBC

0
Podziel się

Współpraca ma zapewnić ochronę przedsiębiorcom w czasach kryzysu, gdy rośnie liczba upadających firm.

Euler Hermes będzie ubezpieczał dla HSBC
(Euler Hermes)
bErKOuFx

Euler Hermes został wyłącznym dostawcą usług ubezpieczenia należności dla klientów HSBC Commercial Banking. Współpraca ma zapewnić ochronę przedsiębiorcom w czasach kryzysu, gdy rośnie liczba upadających firm.

Dzięki zawartej umowie o globalnej dystrybucji klienci HSBC prowadzący transakcje na zasadach kredytu kupieckiego (czyli wydawania kontrahentowi towary z odroczeniem zapłaty za niego) uzyskają dostęp do oferty Euler Hermes. Jak przekazują firmy w komunikacie, dzięki ubezpieczeniu spółki zyskują gwarancję utrzymania płynności finansowej, nawet gdy ich kontrahenci nie wywiążą się z zobowiązań - co jest szczególnie ważne w obliczu prognozowanego na ten rok, 8-procentowanego wzrostu liczby upadłości.

- _ Umowa pomiędzy Euler Hermes a HSBC to pierwsze tego rodzaju partnerstwo na rynku ubezpieczeń należności realizowane na tak wielką skalę _ – mówi Wilfried Verstraete, Prezes Zarządu Euler Hermes (na zdj.). -_ Pomiędzy naszymi spółkami istnieje wyraźna synergia biznesowa. Wzrost zapotrzebowania na ubezpieczenie należności handlowych wynika ze zwiększonego ryzyka branżowego i geograficznego oraz faktu, iż obecnie ponad 80 proc. transakcji prowadzonych jest na zasadach kredytu kupieckiego. Dzięki zawartej umowie klienci HSBC uzyskują podwójną korzyść wynikającą z połączenia wiodącej pozycji Euler Hermes na światowym rynku ubezpieczeń i lokalnego doświadczenia naszego partnera _ - dodaje.

bErKOuFz

Euler Hermes pomaga ubezpieczonym spółkom w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji handlowych – poczynając od wstępnej weryfikacji wiarygodności kontrahenta przy pomocy bazy danych obejmującej ponad 40 milionów przedsiębiorstw, aż po szybką wypłatę odszkodowania w razie potwierdzonej niewypłacalności dłużnika.
ego.

Euler Heres to francuski ubezpieczyciel, który zatrudnia na świecie ponad 6 tysięcy pracowników. Jego przychody w 2011 roku wyniosły 2,3 miliarda euro, a dochód za ten rok wyniósł 330 miliony euro. Natomiast bank HSBC to brytyjska spółka, której przychody za 2012 rok wyniosły 75,6 miliarda dolarów amerykańskich, a zysk - 14,2 miliarda dol.

A będzie co ubezpieczać. Według prognozy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych liczba firm które upadną w 2013 roku wzrośnie rok do roku o prawie 50 procent i przekroczy 1300.

Zdaniem KUKE, niepokojący poziom bankructw można zaobserwować w branżach: budowlanej, meblarskiej oraz produkcji metali. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (luty 2012 r. - styczeń 2013 r.) na skutek niewypłacalności, działalność gospodarcza zakończyło 897 przedsiębiorstw. Suma upadłości z ostatnich dwunastu miesięcy po styczniu okazała się o 2,3 proc. wyższa od zanotowanej na koniec 2012 r. (877). Przed rokiem tj. w styczniu 2012 r. roczna krocząca suma upadłości wynosiła 743 firm. Wynik bieżący jest wiec o 20,7 proc. gorszy - napisano raporcie opublikowanym na początku roku.

bErKOuFF
Czytaj więcej w Money.pl
BP ostrożne. Wycofuje część załogi Brytyjski rząd dostrzegł, że w kraju nie jest bezpiecznie i że może dojść do poważnych napięć.
Wyniki PKO w dół, ale spółka uspokaja... Zysk netto grupy wykres PKO BP w pierwszym kwartale 2013 roku spadł do 781,4 mln zł z 1004,8 mln zł rok wcześniej.
Ecco Holiday na dwóch gwarancjach. Dziś zmiany w prawie W wysokim sezonie klienci Ecco Holiday będą zabezpieczeni 2 gwarancjami na łączną sumę 42 milionów złotych.
bErKOuGa
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)