Notowania

eurobank
05.04.2013 15:15

Eurobank podwoił zysk

Eurobank zarobił w zeszłym roku 138 mln zł. Zwiększył przy tym sprzedaż produktów oszczędnościowych oraz kredytów hipotecznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Eurobank zarobił 138 mln zł w 2012 roku. Jest to wynik dwukrotnie wyższy od wypracowanych zysków w 2011 roku. Wpływ miał na to stabilny poziom sprzedaży, szczególnie w przypadku kredytów gotówkowych. Jednocześnie bank zdołał zwiększyć wartość portfela produktów oszczędnościowych oraz kredytów hipotecznych.

Wartość wszystkich kredytów na koniec roku okazała się jednak o 2,5 procent niższa od zeszłorocznej i wyniosła 8,981 mld zł. Wzrosła natomiast wartość pieniędzy złożonych do banku. W 2012 roku było to 5,075 mld wobec wcześniejszych 4,465 mld.

Lepsze wyniki nie wynikają ze wzrostu ryzyka podejmowanego przez bank. Współczynnik wypłacalności w ciągu roku wzrósł do 12,5 z 11 procent przed rokiem.

Bank od 2011 roku przekształcił średnie i duże placówki tak, by wyodrębnić oddzielną poczekalnię, strefę szybkiej obsługi (wpłaty, wypłaty, przelewy) i część zapewniającą dla klienta bardziej komfortową obsługę.

Bank należy do francuskiej grupy Societe Generale.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest deklaracja ws. dywidend z PKO BP i PZU MSP będzie chciało maksymalnej możliwej dywidendy z PKO BP i PZU - poinformował minister skarbu, Mikołaj Budzanowski.
Polsat nie chce Wirtualnej Polski Spółka Zygmunta Solorza dementuje informacje, że jest zainteresowana kupnem najstarszego polskiego portalu.
"LOT nie jest pępkiem świata". Sejm głosował Minister skarbu Mikołaj Budzanowski przekonywał, że celem restrukturyzacji spółki jest odzyskanie rentowności w 2014 r.
Tagi: eurobank, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz