Notowania

eurobank
27.05.2014 06:00

Eurobank sporo zarobił. Teraz stawia na bankowość elektroniczną

- Zakończyliśmy trwający cztery lata program transformacji. Eurobank stał się bankiem detalicznym - podsumowuje ostatnie cztery lata działalności prezes Arnaud Denis.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe eurobank)

Kierowany przez Arnauda Denisa (na zdjęciu) bank wypracował w 2013 roku 173 miliony złotych czystego zysku, czyli o 45 milionów więcej niż przed rokiem - wynika z najnowszego sprawozdania finansowego spółki. Denis ogłosił, że zakończył się właśnie proces przekształcenia Eurobanku w bank detaliczny i zapowiada, że w ciągu trzech najbliższych lat będzie chciał podbić rynek bankowości elektronicznej.

W ciągu roku bank zwiększył sprzedaż kredytów gotówkowych o 8,5 procenta, a kont - o 30 procent. W 2013 roku udział kont osobistych i rachunków oszczędnościowych w ogólnym saldzie depozytów wzrósł z 33 do 47 procent, a udział kredytów hipotecznych w ogólnym saldzie kredytów - z 43 do 49 procent.

- _ Zakończyliśmy trwający cztery lata program transformacji. Eurobank stał się bankiem detalicznym _- ogłosił prezes Arnaud Denis. 10 lat temu spółka zaczynała jako bank z branży consumer finance, czyli skupiający się na udzielaniu kredytów i pożyczek, dopiero później skręcając w stronę bardziej różnorodnej oferty dla klientów indywidualnych.

W ciągu najbliższych trzech lat Eurobank planuje powalczyć o klientów korzystających z bankowości elektronicznej - zarówno tych, którzy korzystają ze smartfonów, jak i użytkowników zwykłych komputerów. W tym czasie w jego ofercie mają się pojawić nowe usługi dostępne tylko przez internet.

2013 rok był dobry pod względem zysków nie tylko dla Eurobanku. Sporo zarobiła większość dużych graczy na rynku. Również pierwszy kwartał tego roku okazał się obiecujący a ekonomiści prognozują, że trend ten utrzyma się też w kolejnych miesiącach.

Eurobank działa w Polsce od 2003 roku i dziś zatrudnia około 2,7 tysiąca pracowników. Jego większościowym właścicielem jest francuska Grupa Société Générale.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: eurobank, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, strategie, prosto z firm, z rynku, czołówki, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz