Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
europol gaz
28.11.2013 04:11

EuRoPol Gaz znów wybiera zarząd

Chodzi o uporządkowanie sytuacji we władzach spółki, właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Skraba/Reporter)

Kolejna odsłona walki PGNiG z Gazpromem o skład zarządu EuRoPol Gazu. Dziś odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy tej ostatniej spółki. Udziałowcy spróbują po raz kolejny wybrać szefostwo firmy.

Chodzi o uporządkowanie sytuacji we władzach spółki, właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołały PGNiG i Gas Trading, jako akcjonariusze reprezentujący 52 procent kapitału spółki. Pozostałe 48 procent należy do Gazpromu.

Przedmiotem zgromadzenia będzie zmiana w składzie zarządu EuRoPol GAZ S.A., na podstawie rekomendacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - czytamy w komunikacie.

Ostatnio Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy przychylił się do wniosku PGNiG i Gas Traiding i ustanowił dla EuRoPol Gazu kuratora. Został nim adwokat Piotr Sadownik. Jego zadaniem ma być między innymi niezwłoczne doprowadzenie do uzupełnienia składu zarządu.

Sprawa ma związek z patem, który trwa w tej firmie od 8 listopada. Wtedy dotychczasowy prezes i drugi wiceprezes zarządu EuRoPol Gaz SA złożyli rezygnacje. Tego dnia nie odbyło się zwołane wcześniej posiedzenie rady nadzorczej i Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki, ponieważ strona rosyjska opuściła obrady.

By doprowadzić do uzupełnienia składu władz w tej firmie, PGNiG SA wezwała do odbycia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia 12 listopada. Te obrady także nie odbyły się z powodu nieobecności przedstawicieli Gazpromu.

We wtorek ustanowiono kuratora dla spółki EuRoPol GAZ. Kuratorem został adwokat Piotr Sadownik. Jego zadaniem będzie między innymi niezwłoczne doprowadzenie do uzupełnienia składu zarządu EuRoPol Gazu - właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: europol gaz, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz