Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EuRoPol Gaz znów wybiera zarząd

0
Podziel się:

Chodzi o uporządkowanie sytuacji we władzach spółki, właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

EuRoPol Gaz znów wybiera zarząd
(Paweł Skraba/Reporter)

Kolejna odsłona walki PGNiG z Gazpromem o skład zarządu EuRoPol Gazu. Dziś odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy tej ostatniej spółki. Udziałowcy spróbują po raz kolejny wybrać szefostwo firmy.

Chodzi o uporządkowanie sytuacji we władzach spółki, właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołały PGNiG i Gas Trading, jako akcjonariusze reprezentujący 52 procent kapitału spółki. Pozostałe 48 procent należy do Gazpromu.

Przedmiotem zgromadzenia będzie zmiana w składzie zarządu EuRoPol GAZ S.A., na podstawie rekomendacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - czytamy w komunikacie.

Ostatnio Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy przychylił się do wniosku PGNiG i Gas Traiding i ustanowił dla EuRoPol Gazu kuratora. Został nim adwokat Piotr Sadownik. Jego zadaniem ma być między innymi niezwłoczne doprowadzenie do uzupełnienia składu zarządu.

Sprawa ma związek z patem, który trwa w tej firmie od 8 listopada. Wtedy dotychczasowy prezes i drugi wiceprezes zarządu EuRoPol Gaz SA złożyli rezygnacje. Tego dnia nie odbyło się zwołane wcześniej posiedzenie rady nadzorczej i Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki, ponieważ strona rosyjska opuściła obrady.

By doprowadzić do uzupełnienia składu władz w tej firmie, PGNiG SA wezwała do odbycia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia 12 listopada. Te obrady także nie odbyły się z powodu nieobecności przedstawicieli Gazpromu.

We wtorek ustanowiono kuratora dla spółki EuRoPol GAZ. Kuratorem został adwokat Piotr Sadownik. Jego zadaniem będzie między innymi niezwłoczne doprowadzenie do uzupełnienia składu zarządu EuRoPol Gazu - właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)