Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Eurotel odnotowuje spadek sprzedaży. To wina T-Mobile

0
Podziel się:

Przyczyną takich wyników spółki nie jest jednak ich działalność, a wpływy z dywidend.

bECGtERN

Grupa Eurotel, obsługująca sieć ponad 300 salonów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play, zaprezentowała swoje wyniki finansowe za I kwartał 2013 roku. Jej zysk jest niższy od zeszłorocznego * *- poinformowała spółka. Spadek sprzedaży spowodowany jest głównie decyzjami T-Mobile.

Skonsolidowany zysk netto Grupy wyniósł za I kwartał br. 1,571 mln zł, wobec 1,602 mln zł w I kwartale 2012 roku, natomiast przychody Grupy wyniosły 28,828 mln zł, wobec 28,406 mln zł w I kwartale 2012 roku - poinformowała Grupa w komunikacie.

W samej spółce dominującej Eurotel SA wynik netto za I kwartał br. był prawie dwukrotnie wyższy niż przed rokiem - wyniósł 2,352 mln zł, wobec 1,212 mln zł w I kwartale 2012 r. Przyczyną takich wyników spółki nie jest jednak ich działalność, a wpływy z dywidendy ze spółki zależnej Viamind.

bECGtERP

Mimo niższego skonsolidowanego zysku Tomasz Basiński, wiceprezes Zarządu Eurotel SA. jest optymistą i wyjaśnia skąd wzięły się spadki przychodów ze sprzedaży.

- _ Spadek przychodów z tytułu sprzedaży w samej spółce Eurotel SA spowodowany był przez dwa czynniki. Pierwszy to wprowadzanie przez operatora T-Mobile systemu sprzedaży ratalnej. Proces ten trwał do końca I kwartału i w pewnym stopniu zmniejszył efektywność sprzedaży salonów. Natomiast drugi czynnik, to nie najlepszy odbiór przez rynek oferty T-Mobile w I kwartale, co przełożyło się na mniejszą sprzedaż i trudności w realizacji nałożonych planów, przez co poziom wypłaconych prowizji znacząco się zmniejszył _ - tłumaczy wiceprezes.

- _ Wynik jednostkowy netto za I kwartał br. jest jednak znacząco lepszy od ubiegłorocznego, przede wszystkim dzięki dywidendzie uzyskanej ze spółki zależnej Viamind. Taka tendencja będzie nabierać coraz większego znaczenia w przyszłości, wraz z poprawą wyników zarówno Viamind, jak i innych spółek zależnych _ - uspokaja Basiński.

Niedługo sam Eurotel zamierza wypłacić dywidendę dla akcjonariuszy. Spółka przeznaczy na to niemal cały zysk wypracowany w 2012 roku.

bECGtERV

Zysk roczny spółki wyniósł 6,077 mln zł, wypłacona zostanie kwota 5,997 mln zł - oznacza to, że dywidenda wyniesie 1,60 zł na akcję. Dniem nabycia praw do dywidendy będzie 22 maja br., zaś wypłata dywidendy nastąpi 4 czerwca. Jest to kolejny rok, w którym Eurotel wypłaca swoim akcjonariuszom dywidendę. W ubiegłym roku wyniosła ona 1,50 zł na akcję.

- _ Wysokie dywidendy są główną cechą naszej polityki na rynku kapitałowym _ - przyznaje Tomasz Basiński. Jak przewiduje wiceprezes w przyszłym roku spółka także planuje wypłacić pieniądze akcjonariuszom.

Czytaj więcej w Money.pl
PTC S.A. operator sieci T-Mobile, zmieni nazwę Polska Telefonia Cyfrowa Spółka Akcyjna oficjalnie zmieni nazwę. Teraz będzie to T-Mobile Polska Spółka Akcyjna, w skrócie T-Mobile Polska S.A.
Zobacz najlepsze, oldschoolowe reklamy Kto pamięta reklamy z kotem Ryśkiem albo bitującym bobrem?
ABC Data wypłaci 30 mln złotych dywidendy O 43 procent, czyli 329 mln złotych, w I kwartale roku wzrósł przychód spółki ABC Data, jednego z liderów dystrybucji sprzętu komputerowego w Polsce, notowanej w funduszu MCI Management.
bECGtESq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)