Notowania

business news
07.08.2013 10:05

Exalo Drilling będzie szukać chętnych do wiercenia

- Pierwszy etap rekrutacji zostanie zrealizowany do końca sierpnia - informuje Piotr Truszkowski, prezes Exalo Drilling.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Exalo)
Piotr Truszkowski, prezes Exalo Drilling

Spółka szuka nowych pracowników, którzy zasilą załogi wiertnicze w związku z uruchomieniem kolejnych odwiertów. - _ Pierwszy etap rekrutacji zostanie zrealizowany do końca sierpnia _ - informuje Piotr Truszkowski, prezes Exalo Drilling._ _

Rekrutacja jest pierwszym etapem zwiększania zatrudnienia w obszarach bezpośrednio związanych z usługami wiertniczymi, które oferuje spółka. - W_ perspektywie kolejnych miesięcy i kilku najbliższych lat nie wykluczamy dalszego zwiększania zatrudnienia - _dodaje Truszkowski. Spółka planuje zwiększenie skali prowadzonej działalności, w tym na rynkach zagranicznych

Exalo szuka pracowników do załóg wiertniczych między innymi na stanowiska otworowych, elektromonterów i mechaników. Potrzebni są ludzie z doświadczeniem, przede wszystkim absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej i szkół technicznych.

Firma zatrudnia około 2,5 tysiąca osób na stanowiskach wiertniczych i serwisowych. Dziś jest jedną z największych spółek wiertniczo-serwisowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstała 1 lutego tego roku z połączenia pięciu spółek działających w ramach Grupy PGNiG: PNiG Nafta, PNiG Kraków, PNiG Jasło, Poszukiwania Naftowe Diament i Zakład Robót Górniczych Krosno.

Jej robocza nazwą było PGNiG Poszukiwania. Jak informowali w lutym przedstawiciele firmy, anglojęzyczna nazwa została wybrana dlatego, że Exalo miało częściej wykonywać zlecenia za granicą.

Obok Polski, która jest obecnie głównym rynkiem działalności Exalo, spółka prowadzi też prace w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w Azji i Afryce, między innymi w Kazachstanie, Ugandzie, Rosji, Pakistanie, Indiach, Egipcie, Mozambiku i na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl
Mamy nową kopalnię. Będziemy bezpieczni? - _ Nie ma lepszego lekarstwa na kryzys i na zwątpienie niż przykłady takie jak tu, w Lubiatowie _- powiedział Donald Tusk.
Konsolidacja w PGNiG Spółka PGNIG SPV 4 przejęła udziały sześciu dotychczasowych spółek gazownictwa.
Portugalia będzie eksportować gaz ziemny? Na podstawie wyników dotychczasowych badań geologicznych należy zakładać, że pokłady gazu ziemnego w południowej Portugalii są tak duże, że surowiec ten mógłby trafiać na eksport.
Tagi: business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz