Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Expedia sprzedaje wakacje za bitcoiny

0
Podziel się:

Na razie jest to eksperyment, ograniczony do płacenia tylko za hotele i tylko w USA.

Expedia sprzedaje wakacje za bitcoiny
(Expedia Inc)

Międzynarodowe, internetowe biuro podróży, Expedia, zaczyna przyjmować opłaty w wirtualnej walucie bitcoin. Firma podaje, że ze względu na wahania kursu, będzie na bieżąco wymieniać bitcoiny na dolary.

Na zdjęciu Barry Diller, prezes Expedia Inc.

Ta forma płatności staje się coraz popularniejsza, ale obserwatorzy ciągle przypominają, że kurs bitcoina jest ciągle niestabilny. Mniejsze biura podróży już wcześniej zaczęły przyjmować bitcoiny, ale Expedia jest pierwszą większą taką firmą, która zdecydowała się na tę wirtualną walutę.

_ - Expedia jest w wyjątkowej sytuacji i jako jedno z wiodących biur podróży, szuka rozwiązania do planowania podróży i rezerwacji zarówno dla klientów i partnerów poprzez przyjęcie najnowszych technologii przy realizowaniu płatności - _mówi Michael Gulmann, wiceprezes Global Expedia Produkt. _ Bitcoin jest doskonałym przykładem tego, jak szybko Expedia inwestuje w różne opcje, aby dać klientom i partnerom większe możliwości wyboru - _ dodaje.

Klienci mogą znaleźć i wybrać Bitcoin jako opcję płatności przy wymeldowaniu, wraz z wszystkimi innymi metodami przyjętymi na miejscu, w tym Visa, MasterCard, American Express, Discover, JCB, Diners Club i PayPal. Przy rezerwacji miejsca w hotelu, klienci po prostu mogą wskazać bitcoin jako formę płatności, a następnie dokonać przelewu.

Na razie jest to eksperyment, ograniczony do płacenia tylko za hotele i tylko w USA. Firma podaje, że ze względu na wahania kursu, będzie na bieżąco wymieniać bitcoiny na dolary. Według szacunków obecnie około 60 tysięcy internetowych firm i sklepów przyjmuje tę walutę.

Bitcoin stał się modny, ale analitycy przestrzegają przed zbytnim entuzjazmem jeśli chodzi o inwestycje: można dużo zarobić, ale też dużo stracić. Ponadto są ciągłe kontrowersje związane z opodatkowaniem i transakcjami w tej tak zwanej _ kryptowalucie _.

Expedia jest liderem wśród agencji turystycznych działających w internecie. Firmy należące do grupy Expedia Inc. obsługują przeszło 70 punktów sprzedaży w ponad 55 krajach na całym świecie. Firma zajmuje się również zarządzaniem należących do światowej czołówki linii lotniczych i hoteli, najpopularniejszych marek produktów konsumpcyjnych, witryn internetowych charakteryzujących się dużym ruchem sieciowym oraz tysiącem aktywnych oddziałów za pośrednictwem sieci.

Firmy należące do grupy Expedia Inc. wspólnie świadczą usługi dotyczące praktycznie wszystkich aspektów podróżowania: od zbierania informacji, przez planowanie, dokonywanie rezerwacji, wybieranie najlepszego miejsca w samolocie i udostępnianie opinii podróżnych na temat hoteli, do planowania zajęć w miejscu docelowym.

Pakiet usług oferowanych przez firmę Expedia Inc. obejmuje podróże firmowe i wypoczynkowe, zarówno klasy ekonomicznej jak i luksusowej. Firma Expedia jest największym na świecie usługodawcą rezerwacji hotelowych, udostępniającym miejsca w ponad 100 tys. hotelach na prawie wszystkich kontynentach oraz umożliwiającym korzystanie z usług setek linii lotniczych, biur podróży, wypożyczalni samochodowych, a także usług świadczonych w miejscu wypoczynku.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)