Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fabryki Mebli Forte. Rumuńska spółka złożyła wniosek o upadłość

0
Podziel się:

Zobacz jak przełoży się to na wyniki giełdowej grupy.

Fabryki Mebli Forte. Rumuńska spółka złożyła wniosek o upadłość
(Forte)
bETsUREB

Forte Mobila - rumuńska spółka zależna Fabryk Mebli Forte - złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Decyzja o zakończeniu działalności spółki ma na celu likwidację nierentownych struktur w grupie kapitałowej.

"W ocenie emitenta złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości nie będzie miało wpływu na sytuację finansową emitenta, w szczególności nie przełoży się na bieżący wynik finansowy" - głosi komunikat.

Fabryki Mebli Forte odnotowały w ubiegłym roku 75,17 mln zł zysku netto wobec 57,86 mln zł zysku rok wcześniej. Sprzedaż w grupie sięgnęła 822,41 mln zł.

bETsURED

Roczne wyniki grupy Forte (w tys. zł)

Fabryki Mebli Forte celują w osiągniecie ponad 250 mln euro rocznego obrotu w najbliższych latach przy zachowaniu dotychczasowego poziomu marży oraz wzrost wolumenu produkcji do 4 mln sztuk mebli, informował w połowie marca prezes Maciej Formanowicz.

- Cele strategiczne Forte na kolejne lata to utrzymanie silnej pozycji u dużych międzynarodowych dystrybutorów detalicznych oraz silna orientacja na obsługę tego kanału dystrybucji, zabezpieczenie dostępności surowców strategicznych, doskonalenie działalności operacyjnej w obszarze produkcji, łańcucha dostaw i obsługi klienta - zapowiadał prezes w liście do akcjonariuszy.

bETsUREJ

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 roku. Cztery lata później trafiła na GPW.

Notowania akcji spółki Forte na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bETsURFe
business news
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)