Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Facebook przeprowadza się do nowej siedziby

0
Podziel się:

Budowlę w Kalifornii media przedstawiają jako "największy open space w świecie" o "surowym" charakterze.

Na zdjęciu dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg</br>
Na zdjęciu dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg</br> (Guillaume PaumierCC-by-3.0./wikimedia)
bEISSxat

Amerykański gigant internetowy Facebook przeprowadził się we wtorek do nowej siedziby. Budowlę w Kalifornii media przedstawiają jako "największy open space w świecie" o "surowym" charakterze. Wyróżnia ją między innymi duży, umieszczony na dachu park.

Obiekt znajduje się w Menlo Park (pod San Francisco), zaledwie kilkadziesiąt metrów od dotychczasowych biur Facebooka. Zaprojektował go światowej sławy architekt Frank Gehry, autor m.in. muzeum Guggenheima w Bilbao, czy Tańczącego Domu w Pradze.

Według założyciela i szefa firmy Marka Zuckerberga budowla jest "dość prosta i bez fantazji". Jak podkreślił, było to zamierzone.

bEISSxav

- Chcemy, by nasza przestrzeń wyglądała, jakby wciąż trwały tam prace. Przy wejściu do budynków chcieliśmy, aby czuło się wszystko to, co zostało do zrobienia, by połączyć świat - tłumaczył na swym facebookowym profilu.

Zuckerberg zauważył, że celem było stworzenie "perfekcyjnej przestrzeni inżynieryjnej dla pracujących ze sobą ekip". - Po to stworzyliśmy największe otwarte biuro świata. Jedno pomieszczenie, które pomieści tysiące ludzi - dodał.

W budynku ma pracować co najmniej 2800 osób. Na dachu stworzono czterohektarowy park ze ścieżkami i miejscami do siedzenia. Budowlę z położoną po drugiej stronie autostrady starą siedzibą łączy tunel.

Również inni giganci kalifornijskiej Doliny Krzemowej planują przeprowadzkę: Apple buduje w Cupertino budynek przypominający ogromny pierścieniowaty statek kosmiczny, a Google niedawno ujawnił plany futurystycznego kompleksu, pełnego szkła, zieleni i wody.

bEISSxaW
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)