Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
facebook
20.02.2014 08:06

Facebook kupił WhatsApp. Za 19 mld dolarów

Amerykański portal społecznościowy Facebook kupił popularna aplikację na smartfony WhatsApp. Wartość transakcji wyniosła 19 miliardów dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook materiały prasowe)

WhatsApp to aplikacja służąca do wysyłania wiadomości, zarówno tekstów jak i zdjęć oraz wideo. Umożliwia ona porozumiewanie się osób korzystających z różnych systemów - Androida, Windows, Apple'a, Blackberry oraz Nokii.

WhatsApp umożliwia użytkownikom mającym dostęp do internetu unikanie opłat za SMS-y. Aplikacja ma 450 milionów użytkowników miesięcznie. Każdego dnia za jej pośrednictwem przesyłanych jest 10 miliardów wiadomości.

Firma o nazwie WhatsApp została założona w 2009 roku przez Amerykanina Briana Actona i Ukraińca Jana Kouma. Po 5 latach Facebook zapłacił za nią 4 miliardy dolarów w gotówce i 15 miliardów we własnych akcjach ( w tym 3 miliardy w akcjach z ograniczonym prawem sprzedaży).

Prezes WhatsApp Jan Koum ma nadal kierować firmą, wejdzie też do zarządu Facebooka. Po ogłoszeniu transakcji akcje Facebooka spadły o 5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, e-biznes, czołówki, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz