Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
facebook
08.01.2014 16:47

Facebook kupuje indyjski start-up

Firma Marca Zuckerberga zainwestowała 15 milionów dolarów w zakup Little Eye Labs - start-upu, który umożliwia deweloperom analizę i optymalizację aplikacji mobilnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Guillaume PaumierCC-by-3.0./wikimedia)

Firma Marca Zuckerberga (na zdjęciu) zainwestowała 15 milionów dolarów w zakup Little Eye Labs - start-upu, który umożliwia deweloperom analizę i optymalizację aplikacji mobilnych. Wartość transakcji jest szacowana przez ekspertów hinduskiego rynku IT, Facebook jej nie potwierdza.

Start up działa w Bangalore - donosi BBC Business. Opracowany przez nich system monitoruje, ile energii, pamięci oraz danych zużywa aplikacja do prawidłowego funkcjonowania.

Dzięki tej akwizycji, Facebook planuje wzmocnienie swojej obecności wśród użytkowników urządzeń mobilnych.

To pierwszy start up z Indii, który dołączy do biznesu Facebooka. Firma z Kalifornii nie chciała komentować warunków umowy w rozmowie z reporterem BBC.

Zdaniem analityków z hinduskiego rynku, transakcja mogła być warta około 15 milionów dolarów.

Little Eye Labs powstało w sierpniu 2012 roku. Firma zatrudnia siedem osób. Całe biuro zostanie przeniesione do siedziby głównej Facebooka w Menlo Park w Kalifornii.

Facebook, największy serwis społecznościowy na świecie, ma 720 milionów aktywnych użytkowników dziennie - jak wynika z danych zaprezentowanych przez firmę we wrześniu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz