Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paulina Pacuła
|

Facebook kupuje indyjski start-up

0
Podziel się:

Firma Marca Zuckerberga zainwestowała 15 milionów dolarów w zakup Little Eye Labs - start-upu, który umożliwia deweloperom analizę i optymalizację aplikacji mobilnych.

Facebook kupuje indyjski start-up
(Guillaume PaumierCC-by-3.0./wikimedia)
bELgCxCd

Firma Marca Zuckerberga (na zdjęciu) zainwestowała 15 milionów dolarów w zakup Little Eye Labs - start-upu, który umożliwia deweloperom analizę i optymalizację aplikacji mobilnych. Wartość transakcji jest szacowana przez ekspertów hinduskiego rynku IT, Facebook jej nie potwierdza.

Start up działa w Bangalore - donosi BBC Business. Opracowany przez nich system monitoruje, ile energii, pamięci oraz danych zużywa aplikacja do prawidłowego funkcjonowania.

Dzięki tej akwizycji, Facebook planuje wzmocnienie swojej obecności wśród użytkowników urządzeń mobilnych.

bELgCxCf

To pierwszy start up z Indii, który dołączy do biznesu Facebooka. Firma z Kalifornii nie chciała komentować warunków umowy w rozmowie z reporterem BBC.

Zdaniem analityków z hinduskiego rynku, transakcja mogła być warta około 15 milionów dolarów.

Little Eye Labs powstało w sierpniu 2012 roku. Firma zatrudnia siedem osób. Całe biuro zostanie przeniesione do siedziby głównej Facebooka w Menlo Park w Kalifornii.

Facebook, największy serwis społecznościowy na świecie, ma 720 milionów aktywnych użytkowników dziennie - jak wynika z danych zaprezentowanych przez firmę we wrześniu.

bELgCxCl

Czytaj więcej w Money.pl

bELgCxCG
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)