Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
famur
28.11.2014 14:25

Famur przejmuje kolejną spółkę. Zaczęło się od... zmiany prezesa

Famak od października tego roku był zarządzany przez długoletniego prezesa Famuru, Waldemara Łaskiego. Ta nominacja miała na celu zapewnienie skutecznego wdrożenia zmian organizacyjnych - przyznaje spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FAMUR SA)

Producent maszyn i urządzeń dla górnictwa kupił za 69,1 mln złotych pakiet kontrolny w firmie Famak, produkującej urządzenia stosowane w systemach transportu i przeładunku materiałów. - _ To pozwoli na zdecydowany i szybki rozwój nowych segmentów działalności związanych z energetyką i przeładunkiem _ - zdradza prezes Famuru Mirosław Bendzera.

Famak od października tego roku był zarządzany przez długoletniego prezesa Famuru, Waldemara Łaskiego. _ - Ta nominacja miała na celu zapewnienie skutecznego wdrożenia zmian organizacyjnych _ - przyznaje spółka.

Teraz grupa zamierzać zbudować wokół przejmowanej spółki podmiot Famur Fugo Famak, który ma zintegrować działalność w obszarze górnictwa odkrywkowego i przeładunku.

Dziś rano konsorcjum spółek podało, że startuje z pierwszą wspólną inwestycją. Zrealizuje _ pod klucz _ system nawęglania i odżużlania dla bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole za 139,75 mln złotych.

Dwa dni temu zawarto umowę z rosyjską spółką OAO SUEK-Kuzbass na dostawę kompleksów ścianowych oraz dodatkowych urządzeń i części zamiennych. Mirosław Bendzera, prezes spółki, przyznawał, że pozyskanie kontraktu nie było łatwe.

- _ W przetargu brały udział kluczowe firmy związane ze sprzętem dla przemysłu wydobywczego oferujące najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania z takich rynków jak Niemcy, USA, Polska czy też Chiny _ - zauważał.

Umowa dotyczy dostawy sprzętu do kopalni Połysajewskaja. Jej wartość wynosi 25,9 mln euro. Wcześniej spółka podpisała kontrakt na dostawę kompleksów ścianowych oraz dodatkowych urządzeń i części zamiennych do Hattat Enerji Ve Madec Tic. Łączna wartość netto umowy zawartej z tureckim kontrahentem wynosi 66 mln euro, czyli 272,9 mln zł.

Łączna wartość netto umów eksportowych Grupy Famur w 2014 roku, zawartych na rynkach: indonezyjskim, tureckim, kazachskim i rosyjskim wynosi około 465 mln zł.

W 2006 roku katowicki producent maszyn stosowanych w górnictwie podziemnym Famur zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przychody spółki, która jest jednym z największych graczy na polskim rynku, wyniosły w trzecim kwartale 2014 roku 137 mln złotych. W drugim kwartale było to 138 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: famur, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz