Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Famur wchodzi na rynek turecki. Planuje dalszą ekspansję

0
Podziel się:

Przedmiotem jest dostawa kompleksów ścianowych oraz dodatkowych urządzeń i części zamiennych.

Ireneusz Tomecki, wiceprezes grupy Famur
Ireneusz Tomecki, wiceprezes grupy Famur (Famur)
bESTKGBh

- _ Łączna wartość umowy zawartej z tureckim kontrahentem wynosi 66 milionów euro, czyli blisko 273 milionów złotych, co oznacza, że jest to jeden z największych kontraktów grupy Famur. Istotny wpływ realizacji umowy na wyniki finansowe będzie można zauważyć w 2015 roku _- tłumaczy Money.pl Ireneusz Tomecki (na zdjęciu), wiceprezes spółki Famur.

Famur zawarł z turecką spółką Hattat Enerji ve Maden Tic umowę, której przedmiotem jest dostawa kompleksów ścianowych oraz dodatkowych urządzeń i części zamiennych.

Zgodnie z warunkami umowy kontrakt wejdzie w życie dopiero po wpływie zaliczki na rachunek bankowy Grupy Famur. Wartość zaliczki ma odpowiadać 15 procentom wartości pierwszego dostarczanego kompleksu ścianowego.

bESTKGBj

Przewidywany termin wejścia kontraktu w życie to grudzień 2014 roku. Dostawy będą realizowane do stycznia 2017 roku. Grupa nie zamierza ograniczyć się do Turcji. Już wspomina o rozszerzeniu oferty eksportowej. - _ Wśród krajów, które uważamy za najbardziej perspektywiczne z biznesowego punktu widzenia, z pewnością warto wskazać państwa o rynkach wschodzących _- zdradza Money.pl wiceprezes Famur.

- _ To na nich skupiamy się pod względem potencjalnych kierunków ekspansji i dlatego w naszej strategii rozwoju dużą uwagę poświęcamy takim krajom jak Indonezja, Indie, Turcja, a także cały Bliski Wschód oraz Ameryka Południowa - wylicza Tomecki. -Tam chcemy eksportować rozwiązania zarówno dla sektora odkrywkowego, jak i głębinowego _.

W styczniu spółka podpisała kontrakt z PT Pesona Khatulistiwa Nusantara z siedzibą w Indonezji, której wartość szacowana jest w przeliczeniu od 31-40 mln złotych. Przedmiotem umowy system przeładunku węgla.

Sytuacja na rynku krajowym zmusza producenta maszyn górniczych do walki o utrzymanie swojej pozycji. - _ Rok 2013 i 2014 przyniosły wiele wyzwań m.in. ze względu na ograniczenie nakładów inwestycyjnych przez spółki węglowe _ - przyznaje wiceprezes Grupy Famur. - _ Spodziewamy się, że najbliższy czas będzie gorszy od okresów porównywalnych. Ma to bezpośredni związek z obecną sytuacją polskiego górnictwa: trudna sytuacja KW SA, obcięcie wydatków na inwestycje, przesuwanie decyzji zakupowych na rynkach zagranicznych. Naszym nadrzędnym celem jest utrzymanie silnej pozycji konkurencyjnej względem innych producentów _.

bESTKGBp

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Famur i o pozostałych spółkach z GPW

Jak podaje spółka, ostatni kontrakt z Kompanią Węglową został podpisany 19 lutego 2014 roku. Jego wartość to 100 mln złotych. Umowy z Katowickim Holdingiem Węglowym i Jastrzębską Spółką Węglową zostały podpisane w 2013 roku. Ich realizacja zakończyła się w pierwszym półroczu tego roku.

Notowania akcji spółki Famur podczas dzisiejszej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W pierwszej połowie dzisiejszej sesji, akcje spółki były wyceniane na 3,74 zł.

bESTKGBq

Czytaj więcej w Money.pl

bESTKGBr

Wśród krajów, które uważamy za najbardziej perspektywiczne z biznesowego punktu widzenia, z pewnością warto wskazać państwa o rynkach wschodzących. To na nich skupiamy się pod względem potencjalnych kierunków ekspansji i dlatego w naszej strategii rozwoju dużą uwagę poświęcamy takim krajom jak Indonezja, Indie, Turcja, a także cały Bliski Wschód oraz Ameryka Południowa. Tam chcemy eksportować rozwiązania zarówno dla sektora odkrywkowego, jak i głębinowego.

bESTKGBK
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)