Feerum zadowolona z przychodów i zysku

Feerum zadowolona z przychodów i zysku

Daniel Janusz, prezes zarządu Feerum Fot. feerum.pl
Daniel Janusz, prezes zarządu Feerum

Spółka, zajmująca się produkcją elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak zboża, rośliny strączkowe i oleiste, opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2014 roku.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 14,04 mln zł, w porównaniu do 12,99 mln zł w pierwszym kwartale 2013 roku. Oznacza to wzrost o 8,1 proc. Wynik EBITDA osiągnął poziom 2,72 mln zł w porównaniu do 2,77 mln zł w tym samym okresie ubiegłego roku, czyli był o 1,9 proc. niższy. Zysk netto Feerum w pierwszym kwartale 2014 roku wzrósł natomiast o 2,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej i wyniósł 1,81 mln zł w stosunku do 1,77 mln zł.

- Obecny portfel zamówień spółki obejmuje 66 umów o łącznej wartości 51,5 mln zł z terminem realizacji w 2014 r. Potencjalny portfel zamówień na drugą połowę 2014 roku oraz 2015 r. przekroczył 250 mln zł - informuje Feerum w komunikacie prasowym.

Kluczowym rynkiem w działalności grupy pozostaje rynek polski, który w pierwszym kwartale 2014 r. odpowiadał za 98,1 proc. przychodów ze sprzedaży. Firma podkreśla, że pierwszy kwartał roku kalendarzowego jest zawsze najsłabszy pod względem sprzedaży eksportowej. W pierwszym kwartale 2014 r. dodatkowo nałożyła się na to sytuacja na Ukrainie. Spółka obserwuje jednak, że już od początku drugiego kwartału wzrasta sprzedaż na rynek ukraiński oraz inne rynki eksportowe. Sprzedaż na rynek ukraiński realizowana jest w oparciu o przedpłaty.

Notowania Feerum na GPW w ostatnich trzech miesiącach

- Pierwszy kwartał 2014 r. przebiegł zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wyniki finansowe Feerum rosną, realizujemy nasze inwestycje zgodnie z harmonogramem. Skupiamy się przede wszystkim na podniesieniu mocy wytwórczych, których efekty będzie widać w kolejnych latach naszej działalności. Jesteśmy zadowoleni również z obecnego oraz potencjalnego portfela zamówień - podkreśla Daniel Janusz, prezes zarządu Feerum.

Czytaj więcej w Money.pl

wyniki, feerum
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
micio
83.27.255.* 2014-08-25 23:47
Mogło by być jeszcze lepiej, ale organizacja w dziale handlowym słaba jak na taką firmę. Dyrektor handlowy technicznie nie do zagięcia, handlowo bardzo cieniutki.