Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
25.05.2015 11:30

Ferrero inwestuje 100 mln euro w Chinach

Firma otworzy tu swoją pierwszą fabrykę do jesieni 2015 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Claudette Rodriguez/CC/Flickr)

Producent Nutelli i czekoladek Ferrero Roche otworzy swoją pierwszą fabrykę w Chinach jesienią 2015 roku - podał serwis "Il Sole 24 Ore".

Prezes włoskiego oddziału Ferrero Frederic Thil w wywiadzie dla "Il Sole 24 Ore" poinformował, że pierwszy w Chinach zakład Ferrero powstanie 400 km od Szanghaju. Zatrudnienie w nim znajdzie 300 osób.

W związku z planami ekspansji na chińskim rynku Ferrero nie planuje jednak ograniczenia swojej działalności we Włoszech.

W kwietniu prezes Ferrero Giovanni Ferrero zapewnił, że nie jest rozważana sprzedaż tej firmy.

W połowie lutego 2015 r. zmarł Michele Ferrero, najbogatszy Włoch i zarazem właściciel Ferrero SpA, drugiej największej w Europie firmy produkującej słodycze.

Na rynku pojawiły się wówczas spekulacje, że o przejęcie Ferrero może starać się Nestle SA.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny walczą z korupcją. Zatrzymano 150 osób Od początku 2015 roku chińskim służbom udało się sprowadzić do kraju z zagranicy 150 osób podejrzewanych o korupcję.
Chiny znalazły sposób, by uzależnić Białoruś Białoruś dysponuje "unikatowymi przewagami" dla rozwoju nowego ekonomicznego szlaku jedwabnego - oświadczył w poniedziałek prezydent Chin Xi Jinping w Mińsku na forum biznesowym.
Chiński rynek smartfonów kurczy się Chiński rynek smartfonów jest już nasycony. Skurczył się o 4 proc. w I kwartale tego roku, po sześciu latach wzrostu - twierdzi firma analizująca rynek IDC.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz