Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
janusz piechociński
29.01.2014 15:55

Fiat połączył się z Chryslerem. Co z fabrykami?

Akcje nowej spółki będą notowane na giełdach w Nowym Jorku i w Mediolanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fiat mat.pras.)

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) - tak nazywa się zaprezentowana nowa spółka, powstała w rezultacie połączenia obu tych firm. Chce być ona jednym z największych światowych potentatów na rynku motoryzacyjnym.

W Turynie ogłoszono, że nowa spółka powstała na prawie holenderskim, a jej rezydencja podatkowa znajdować się będzie w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie wyjaśniono, że FCA będzie płacić podatki w krajach, w których znajdują się jej fabryki.

_ - To nowy rozdział w naszej historii _ - powiedział prezentując zmiany prezes koncernu Fiat John Elkann, potomek założyciela włoskiej firmy Giovanniego Agnellego.

Akcje nowej spółki będą notowane na giełdach w Nowym Jorku i w Mediolanie.

Dyrektor generalny Fiata i dotychczasowy prezes Chryslera Sergio Marchionne (na zdjęciu) mówiąc o nowej spółce, której definitywne utworzenie zostanie sfinalizowane w tym roku, powiedział : _ - Udało nam się stworzyć solidne podstawy do powołania globalnego producenta samochodów z bagażem doświadczeń i kompetencji na tym samym poziomie najwyższej konkurencji _.

Kierownictwo koncernu zapewniło, że będzie realizować swe zobowiązania dotyczące fabryk we Włoszech i na świecie i że powołanie nowej spółki nie będzie miało wpływu na kwestie zatrudnienia.

Jednocześnie po posiedzeniu zarządu firmy ogłoszono, że na początku maja przedstawione zostaną długofalowe plany strategiczne oraz priorytety Fiat Chrysler Automobiles.

O polskiej fabryce Fiata ma rozmawiać jutro podczas wizyty w Rzymie wicepremier Janusz Piechociński.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: janusz piechociński, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz