Notowania

finanse
13.04.2015 14:32

Fitch opublikował rating dla BOŚ Banku

Zwrócono uwagę, że obecne utrzymanie ocen ratingowych opiera się na dużym prawdopodobieństwie wsparcia ze strony większościowego akcjonariusza

Podziel się
Dodaj komentarz
(BOŚ Bank)
Mariusz Klimczak, prezes BOŚ S.A.

Agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła oceny ratingowe dla Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), m.in. rating długoterminowy IDR w walucie obcej BBB oraz krajowy rating długoterminowy A(pol) - oba z perspektywą negatywną.

Fitch podtrzymał także rating krótkoterminowy IDR w walucie obcej na poziomie F3, krajowy rating krótkoterminowy F1(pol), rating indywidualny (rating viability) bb i rating wsparcia (support rating floor) BBB.

Agencja zwraca uwagę, że obecne utrzymanie ocen ratingowych opiera się na dużym prawdopodobieństwie wsparcia ze strony większościowego akcjonariusza - Skarbu Państwa, a także na znaczącej roli banku w finansowaniu projektów proekologicznych w kraju.

"Jednocześnie agencja zwraca uwagę na duże prawdopodobieństwo, że - ze względu na wprowadzenie BRRD (dyrektywa w sprawie restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków) - poziom wsparcia może zostać do końca I połowy 2015 roku obniżony i w konsekwencji rating długoterminowy IDR jak również rating wsparcia (support rating) mogą zostać obniżone odpowiednio do poziomów: BB i 3" - czytamy w komunikacie.

Euroobligacje wyemitowane przez BOŚ Finance w wysokości 250 mln euro otrzymały rating BBB.

Ratingi dla Programu Emisji Obligacji o maksymalnej wartości do 2 mld zł otrzymały ratingi: krajowy rating długoterminowy: A(pol), krajowy rating krótkoterminowy: F1(pol). Z kolei obligacje podporządkowane serii R1 w wysokości 83 mln zł otrzymały rating: BBB-(pol).

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, bos, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz