Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fitch potwierdza rating dla Carcade. Co on oznacza?

0
Podziel się:

Carcade należąca do Getin Holding to drugi, największy podmiot działający na rosyjskim rynku leasingu pojazdów.

Fitch potwierdza rating dla Carcade. Co on oznacza?
(Getin Bank)

Agencja ratingowa Fitch potwierdziła ocenę kredytową dla firmy leasingowej Carcade Rosja, należącej do Getin Holding.

Fitch potwierdziła długoterminowy rating na poziomie _ BB- _ z perspektywą stabilną. Ocena _ BB- _ znajduje się w górnej części skali agencji, jednak w dużym skrócie oznacza, że jej kondycja wciąż jest podatna na zmiany koniunktury.

_ - Potwierdzenie ratingu dla Carcade to sygnał, że obecna sytuacja na wschodzie Europy nie ma wpływu na fundamenty biznesowe najważniejszego podmiotu zagranicznego należącego do naszej grupy _ - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Radosław Boniecki, wiceprezes zarządu Getin Holding (na zdjęciu).

Wiceprezes przyznaje jednak, że kryzys polityczny na Ukrainie w krótkim horyzoncie miał wpływ na wyniki spółki. O ile przychody w ujęciu rocznym utrzymały się na podobnym poziomie niemal 58 milionów złotych, to gorzej było z zyskami. Z 12,8 miliona złotych w pierwszym kwartale 2013 roku, spadły do 6,9 miliona złotych w analogicznym okresie bieżącego roku.

Zdaniem władz spółki, kryzys jest tylko chwilowy._ - __ Nadal postrzegamy rynek rosyjski jako perspektywiczny, o dużym potencjale rozwoju w segmencie finansowania pojazdów _ – dodał Radosław Boniecki.

Carcade należąca do Getin Holding to drugi, największy podmiot działający na rosyjskim rynku leasingu pojazdów. Firma specjalizuje się w leasingu samochodów oraz lekkich pojazdów dla małych i średnich przedsiębiorstw i ma wyłączność w salonach firmowych kilku marek, między innymi Chrysler.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)