Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

FM Bank PBP ma nowego prezesa

0
Podziel się

Na stanowisko prezesa zarządu powołano Sławomira Lachowskiego

FM Bank PBP ma nowego prezesa
(PAP/Paweł Kula)
bEruHjnp

Rada nadzorcza FM Banku PBP S.A. powołała na stanowisko prezesa zarządu Sławomira Lachowskiego. Do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie on pełniącym obowiązki prezesa zarządu banku.

Dotychczasowy prezes zarządu FM Banku PBP S.A., Tomasz Maciejewski, został powołany na stanowisko pierwszego wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za finanse (CFO). Funkcję prezesa pełnił od 2011 roku. W latach 2009-2011 zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu do spraw finansowych, do którego teraz wraca.

Nowy prezes Sławomir Lachowski (widoczny na zdjęciu), jest twórcą mBanku i MultiBanku, banków detalicznych znajdujących się w grupie BRE. Z BRE Bankiem był związany blisko osiem lat, od listopada 2004 r. do marca 2008 r. zajmował stanowisko prezesa zarządu BRE Banku. Wcześniej, od sierpnia 1998 r. do maja 2000 r., był wiceprezesem PKO BP, a od początku 1993 r. do kwietnia 1998 r. - pierwszym zastępcą prezesa Powszechnego Banku Gospodarczego, wchodzącego w skład grupy bankowej Pekao SA.

bEruHjnr

Swoją karierę rozpoczynał jako pracownik Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH. Brał udział w pracach zespołu, który pod kierownictwem Leszka Balcerowicza pracował nad założeniami transformacji gospodarki centralnie planowanej w gospodarkę rynkową.

Spółka w najbliższym czasie planuje zmienić nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. Nazwa ta została zaczerpnięta z marki, która jest jedną z linii biznesowych banku.

- _ W nowych założeniach, bank ma się koncentrować na obsłudze mikro i małych przedsiębiorstw, jak również właścicieli przedsiębiorstw. Na jesieni bank wdroży nowy, innowacyjny system bankowości internetowej dla mikro i małych przedsiębiorstw oraz dla klientów detalicznych - _ podała spółka w komunikacie.

Za cały 2012 rok FM Bank wypracował 10 milionów złotych zysku netto. Jest to wyniki dużo lepszy niż rok wcześniej, gdyż spółka w 2011 roku zaliczyła stratę wysokości 8 milionów złotych. Wynik z tytułu odsetek uległ podwojeniu, a wyniki prowizyjny wzrósł o 64,5 procent.

bEruHjnx
Czytaj więcej w Money.pl
Jest decyzja w sprawie połączenia banków Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na połączenie Polskiego Banku Przedsiębiorczości i FM Banku.
FM Bank PBP planuje wejść na GPW Głównym inwestorem w FM Banku i właścicielem Polskiego Banku Przedsiębiorczości jest fundusz Abris Capital Partners.
Będzie fuzja PBP i FM Banku. "Bank to nie fabryka!" - Chcemy stworzyć idealny bank dla polskich przedsiębiorców - zapowiada Maciej Stańczuk, prezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.
bEruHjnS
business news
manager
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)