Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

FM Bank PBP z nowym prezesem. Jest zgoda KNF, ale...

0
Podziel się:

Sprawa ciągnęła się przez kilka miesięcy. Decyzja nie była jednogłośna.

Sławomir Lachowski, nowy prezes FM Bank
Sławomir Lachowski, nowy prezes FM Bank (FM Bank)
bEKVAtNN

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła w końcu zgodę na powołanie Sławomira Lachowskiego na prezesa zarządu FM Banku PBP S.A. Przez kilka miesięcy KNF blokowała tę kandydaturę. Głosowanie nie było jednogłośne.

Na pięciu członków KNF, trzech było za wyrażeniem zgodny na objęcie przez Lachowskiego stanowiska prezesa. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Sławomir Lachowski był jedynie osobą pełniącą obowiązki prezesa już od dłuższego czasu. Na początku kwietnia KNF odebrała prawo głosu spółce PL Holdings i funduszowi inwestycyjnemu Abris Capital Partners oraz dodatkowo nakazała zbycie wszystkich akcji banku do 31 grudnia 2014 roku. Abris Capital Partners poprzez spółkę celową PL Holdings S.a.r.l. jest większościowym akcjonariuszem i ma 99,6 procent udziału w kapitale banku.

bEKVAtNP

Komisja decyzję tłumaczyła niewypełnianiem zobowiązań inwestorskich. Miała zastrzeżenia do dokonanych w ubiegłym roku zmian w zarządzie. Zarzut kierowany do Lachowskiego dotyczył m.in. sposobu zatrudnienia. Chodziło o jego kontrakt menedżerski.

Sławomir Lachowski to ważna postać w historii polskiej bankowości. Za wkład w jej rozwój został odznaczony przez prezydenta Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest twórcą mBanku - pierwszego wirtualnego banku w Polsce i Europie środkowowschodniej. Z grupą BRE był związany blisko osiem lat, z czego w latach 2004 - 2008 zajmował stanowisko prezesa zarządu BRE Banku. Wcześniej był m.in. wiceprezesem PKO BP, członkiem zarządu w Powszechnym Banku Gospodarczym.

Lachowski posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ukończył z wyróżnieniem studia ekonomiczne w Szkole Głównej Planowania i Statystyki na wydziale Handlu Zagranicznego. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie makroekonomii na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji oraz na Uniwersytecie w Zurychu.

Zmian w FM Bank PBP było w ostatnim czasie więcej

FM Bank PBP powstał w lipcu ubiegłego roku z połączenie dwóch banków: FM Banku oraz Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Do czerwca tego roku działał pod dwiema nazwami handlowymi FM Bank i Polski Bank Przedsiębiorczości. Obecnie obie marki są skupione pod nazwą handlową BIZ Bank.

bEKVAtNV

- _ Celem Banku jest konsekwentna budowa wizerunku banku dla biznesu tłumaczy. Nad wprowadzeniem zmian związanych z wprowadzeniem nowej nazwy handlowej i oferty pracowaliśmy od początku roku _ - tłumaczy Sławomir Lachowski.

Zmiana nazwy handlowej oznacza zmianę wizualizacji oddziałów banku. - _ Placówki FM Banku zmienią nie tylko nazwę. Sukcesywnie będziemy je modernizować i aranżować według nowego modelu _ - wyjaśnia Wojciech Papierak, wiceprezes zarządu FM Banku PBP S.A. Co ważne, BIZ Bank to tylko nazwa handlowa. Nazwą rejestrową banku jest cały czas FM Bank PBP S.A.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKVAtNW
bEKVAtOq
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)