Notowania

Forte celuje w ponad 250 mln euro obrotu

Zysk netto grupy Forte wzrósł do 75 mln zł z 58 mln zł rok wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryki Meble Forte

Fabryki Mebli Forte odnotowały 75,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 57,86 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fabryki Mebli Forte celują w osiągniecie ponad 250 mln euro rocznego obrotu w najbliższych latach przy zachowaniu dotychczasowego poziomu marży oraz wzrost wolumenu produkcji do 4 mln sztuk mebli, poinformował prezes Maciej Formanowicz.

- Cele strategiczne Forte na kolejne lata to utrzymanie silnej pozycji u dużych międzynarodowych dystrybutorów detalicznych oraz silna orientacja na obsługę tego kanału dystrybucji, zabezpieczenie dostępności surowców strategicznych, doskonalenie działalności operacyjnej w obszarze produkcji, łańcucha dostaw i obsługi klienta - napisał Formanowicz w liście do akcjonariuszy.

Podkreślił, że kluczowym elementem w strategii zabezpieczenia dostępności surowców jest podpisana w grudniu 2014 roku z Pfleiderer Grajewo dwuletnia umowa na dostawy płyty drewnopochodnej, stanowiącej podstawowy surowiec w produkcji.

- Mocną stroną grupy Forte jest i pozostanie nowoczesna, międzynarodowa kultura organizacyjna. Mamy wyspecjalizowany wielojęzyczny i międzynarodowy personel, który bezpośrednio obsługuje naszych klientów. Nasz cel na najbliższe lata, to osiągniecie ponad 250 mln EUR rocznego obrotu przy zachowaniu dotychczasowego poziomu marży oraz wzrost wolumenu produkcji do 4 mln sztuk mebli - dodał prezes Forte.

Zaznaczył jednocześnie, że po rozbudowie zdolności produkcyjnych, możliwe będzie podjęcie współpracy z wielkimi sieciami prowadzącymi sprzedaż akcyjną oraz sprzedaż internetową.

Notowania Forte - 1 tydzień

Zysk operacyjny grupy Forte w 2014 r. wyniósł 93,60 mln zł wobec 72,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 822,41 mln zł w 2014 r. wobec 666,37 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2014 r. wyniósł 74,61 mln zł wobec 56,54 mln zł zysku rok wcześniej.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: przemysł elektrotechniczny, fte, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz