Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Forte celuje w ponad 250 mln euro obrotu

0
Podziel się:

Zysk netto grupy Forte wzrósł do 75 mln zł z 58 mln zł rok wcześniej.

Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryki Meble Forte
Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryki Meble Forte
bETtxvud

Fabryki Mebli Forte odnotowały 75,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 57,86 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fabryki Mebli Forte celują w osiągniecie ponad 250 mln euro rocznego obrotu w najbliższych latach przy zachowaniu dotychczasowego poziomu marży oraz wzrost wolumenu produkcji do 4 mln sztuk mebli, poinformował prezes Maciej Formanowicz.

- Cele strategiczne Forte na kolejne lata to utrzymanie silnej pozycji u dużych międzynarodowych dystrybutorów detalicznych oraz silna orientacja na obsługę tego kanału dystrybucji, zabezpieczenie dostępności surowców strategicznych, doskonalenie działalności operacyjnej w obszarze produkcji, łańcucha dostaw i obsługi klienta - napisał Formanowicz w liście do akcjonariuszy.

bETtxvuf

Podkreślił, że kluczowym elementem w strategii zabezpieczenia dostępności surowców jest podpisana w grudniu 2014 roku z Pfleiderer Grajewo dwuletnia umowa na dostawy płyty drewnopochodnej, stanowiącej podstawowy surowiec w produkcji.

- Mocną stroną grupy Forte jest i pozostanie nowoczesna, międzynarodowa kultura organizacyjna. Mamy wyspecjalizowany wielojęzyczny i międzynarodowy personel, który bezpośrednio obsługuje naszych klientów. Nasz cel na najbliższe lata, to osiągniecie ponad 250 mln EUR rocznego obrotu przy zachowaniu dotychczasowego poziomu marży oraz wzrost wolumenu produkcji do 4 mln sztuk mebli - dodał prezes Forte.

Zaznaczył jednocześnie, że po rozbudowie zdolności produkcyjnych, możliwe będzie podjęcie współpracy z wielkimi sieciami prowadzącymi sprzedaż akcyjną oraz sprzedaż internetową.

Notowania Forte - 1 tydzień

bETtxvul

Zysk operacyjny grupy Forte w 2014 r. wyniósł 93,60 mln zł wobec 72,42 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 822,41 mln zł w 2014 r. wobec 666,37 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2014 r. wyniósł 74,61 mln zł wobec 56,54 mln zł zysku rok wcześniej.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bETtxvuG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)