Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusz zmniejszył udział w Grupie Nokaut

0
Podziel się:

Przed zmniejszeniem zaangażowania Quercus TFI miał 5,29 proc. akcji.

Fundusz zmniejszył udział w Grupie Nokaut
(Grupa Nokaut)
bESTTtSd

Fundusze zarządzane przez Quercus TFI zmniejszyły zaangażowanie w Grupie Nokaut poniżej progu 5 proc., do 4,59 procent - poinformował właściciel internetowej porównywarki cen.

Przed zmniejszeniem zaangażowania Quercus TFI miał 5,29 proc. akcji Grupy Nokaut, której szefuje Wojciech Czernecki (na zdjęciu). Informacja o zmianie posiadania była koniecznością wynikającą z Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Notowania Nokautu od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bESTTtSf

Cena spółki od początku roku spadła już o ponad 60 procent i obecnie papiery firmy rynek wycenia na poziomie około 2,44 zł. Nokaut raportował niedawno wyniki za pierwsze półrocze. W badanym okresie przychody wzrosły z 4 416 tys. złotych o ponad 30 procent do 5 871 tys. złotych. Nieco gorzej wypadł wynik na poziomie operacyjnym, który z 83 tysięcy w zeszłym roku spadł do minus 71 tysięcy. Po dwóch pierwszych kwartałach spółka miała 233 tysiące złotych zysku netto, względem 286 tysięcy w analogicznym okresie 2012 roku.

Zdaniem firmy inwestycyjnej Dr. Kaliwoda, cena papierów w najbliższym miesiącu może rosnąć. W rekomendacji wydanej 5 dni temu, analitycy zalecają zakup i ustalili cenę docelową na poziomie 4 złotych. Wcześniej jednak zalecali 7 złotych. Dr. Kaliwoda uzasadnia tak znaczny spadek wartości firmy od debiutu zmianami algorytmu wyszukiwarki Google, które doprowadziły do spadku popularności grupy.

Głównym celem giełdowego debiutu Nokautu było utworzenie platformy e-commece _ all-in-one _. _ - Na platformie użytkownik nie tylko porówna, ale też zrobi zakupy bez konieczności przechodzenia do sklepu. Internauci będą mogli przy okazji składania zamówienia utworzyć w Nokaut.pl konto, dzięki któremu będą mogli wygodnie płacić za kolejne zakupy. Dzięki temu użytkownicy sami będą do nas wracać - tak, jak to robią to klienci banków internetowych czy serwisów społecznościowych. Mamy wiele pomysłów jak ich do siebie przywiązać, dając im wartość dodaną - _tłumaczył zamiary wejścia na rynek Wojciech Czernecki, prezes spółki (na zdjęciu).

Grupa miała jednak za pieniądze inwestorów przejąć przede wszystkim dwa serwisy działające w branży e-commerce, Skąpca.pl oraz Opineo.pl. Okazało się ostatecznie, że kapitał pozyskany z giełdy nie wystarczy na zakup spółek.

bESTTtSl
bESTTtSG
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)