Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gant
08.10.2013 12:45

Gant do likwidacji? Wierzyciele zgłosili wniosek o upadłość

30 października wrocławski sąd rozpatrzy wniosek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gant SA)
Krzysztof Brzeziński, prezes zarządu Gant

Deweloper potwierdził dziś w komunikacie, że do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości. Wrocławski sąd rozpatrzy go 30 października.

Aktualizacja 22:35

Już wcześniej na rynku pojawiła się niepotwierdzona informacja dotycząca złożenia przez wierzycieli spółki wniosku o upadłość likwidacyjną do VIII Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego Wrocław-Fabryczna. Money.pl próbowało uzyskać informacje na temat ewentualnego wniosku i jak poinformowała nas rzeczniczka prasowa, _ do sądu wpłynęły trzy wnioski o upadłość od wierzycieli będących osobami fizycznymi. Zostały one połączone w jedno postępowanie, które odbędzie się 30 października. _Oficjalny komunikat potwierdza, że wnioski trzech wierzycieli wpłynęły do sądu już 2 października. Kwoty zgłoszonych wierzytelności jednak nie znamy.

Reakcja ze strony inwestorów na te doniesienia była bardzo duża. Giełdowi gracze zaczęli panicznie wyprzedawać papiery dewelopera, które tylko wczoraj straciły ponad 35 procent i na zamknięciu wczorajszej sesji wynosiły 73 grosze. Mogło być jeszcze gorzej, gdyby nie zawieszenie notowań przez giełdę. Wczoraj o godzinie 17:00 teoretyczny kurs wynikający ze złożonych zleceń kupna i sprzedaży wynosił zaledwie 50 groszy. Była to największa przecena na całym rynku w Warszawie. Dzisiaj wyprzedaż jest kontynuowana, a wartość rynkowa Ganta jest najniższa w piętnastoletniej historii notowań na GPW.

Październikowe notowania akcji Ganta Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Pierwszym ważnym sprawdzianem wypłacalności spółki będzie planowany na jutro wykup skonsolidowanych obligacji. Przed tygodniem zarząd wynegocjował zmianę warunków ich emisji, polegającą na przeniesieniu terminu wykupu właśnie na 9 października.

Również kontakt z zarządem jest utrudniony. Ostatni oficjalny komunikat spółki dotyczył sprzedaży akcji przez znaczących akcjonariuszy spółki. W zeszłą środę przewodniczący rady nadzorczej Janusz Konopka zbył prawie 207 tysięcy akcji Ganta za średnią cenę 1,1 zł za walor.

Do pozbywania się udziałów dewelopera zachęcają bardzo słabe wyniki finansowe za pierwsze półrocze. Przychody ze sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach tego roku wyniosły 84 mln zł, co stanowi zaledwie jedną trzecią sprzedaży z analogicznego okresu poprzedniego roku. Jednocześnie ponad trzykrotnie wzrosła strata na całkowitej działalności. Po półroczu Gant był na blisko 25 milionowym minusie.Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gant, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, najważniejsze, czołówki, giełda na żywo, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz