Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Getin Noble Bank prognozuje wyniki. Chcą pobić prognozę zysku

0
Podziel się:

Wzrost kursu franka szwajcarskiego miał negatywne przełożenie na wynik netto w kwocie 62 mln zł.

Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Banku
Krzysztof Rosiński, prezes Getin Noble Banku (Getin Noble Bank)
bEEpZxTp

Getin Noble Bank chce przebić prognozy analityków zakładające dla tej instytucji 341 mln zł zysku netto w 2015 roku, poinformował prezes Krzysztof Rosiński.

- Chcielibyśmy przebić konsensus rynkowy. To jest naszą ambicją - powiedział Rosiński podczas telekonferencji. Getin Noble Bank odnotował 128,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2015 r. wobec 130,05 mln zł zysku rok wcześniej.

- Chcielibyśmy zbliżać się do tych poziomów, ale stopniowo - powiedział Rosiński, zapytany o możliwość uzyskiwania 3-cyfrowego wyniku kwartalnego w kolejnych okresach.

bEEpZxTr

Prezes poinformował, że wynik za I kw. 2015 r. został osiągnięty w przeważającej części na transakcji związanej ze sprzedażą udziałów w Getin Leasing i zejściem z pełnej kontroli nad tą spółką.

Wzrost kursu franka szwajcarskiego miał negatywne przełożenie na wynik netto w kwocie 62 mln zł, ale - jak podkreślił Rosiński - kwota ok. 40 mln zł dodatkowych rezerw utworzonych na ten portfel w I kw. "jest odwracalna" w kolejnych okresach przy założeniu, że kurs CHF nie będzie się umacniał.

Zysk netto Getin Noble Banku wyniósł 399,7 mln zł w 2014 r. wobec 333,23 mln zł rok wcześniej.

Getin Noble Bank liczy na poprawę wyniku odsetkowego

Spółka spodziewa się poprawy wyniku odsetkowego w II kw. br. Celem banku na ten rok jest obniżanie kosztów finansowania, poinformował prezes Krzysztof Rosiński.

bEEpZxTx

- Pozytywnie patrzymy na poprawę wyniku odsetkowego w kolejnym kwartale. Widzimy już w kwietniu, że wynik był lepszy niż w marcu pomimo tego, że kwiecień jest krótszym miesiącem. W maju spodziewamy się lepszego wyniku niż w kwietniu- powiedział Rosiński podczas telekonferencji.

Notowania akcji Getin Noble Banku w tym roku

Dodał, że marża odsetkowa netto została w I kw. zakłócona tym, co wydarzyło się z portfelem kredytów we frankach szwajcarskich, ale bankowi udało się już obniżyć koszty finansowania - o 40 pb od początku roku.

bEEpZxTy

- Jesteśmy zgodnie z planem, jeśli chodzi o schodzenie z kosztów finansowania, dlatego pozytywnie patrzymy na poprawę wyniku odsetkowego w drugim kwartale - podkreślił.

Dodał, że w I kwartale Getin Noble Bank zanotował wzrost sprzedaży kredytowej o 6% kw/kw, co jest powodem do zadowolenia, ponieważ bank odchodzi od sprzedaży hipotek.

W I kw. sprzedaż kredytów hipotecznych wyniosła ok. 40 mln zł. Rośnie sprzedaż kredytów samochodowych i gotówkowych. Sprzedaż kredytów gotówkowych wyniosła 630 mln zł. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 271,23 mln zł w I kw. wobec 363,65 mln zł rok wcześniej.

bEEpZxTz
bEEpZxTS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)