Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
08.04.2015 08:13

Getin wystawia na sprzedaż Idea Bank Rosja

Łączna wartość udziałów to około 3,365 miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Leszek Czarnecki sprzedaje rosyjski bank. Należący do niego Getin Holding zawarł warunkowe umowy sprzedaży Otwartej Spółki Akcyjnej Inwestycyjny Powierniczy Bank Akcyjny z siedzibą w Krasnodarze (Idea Bank Rosja) za łącznie 3,365 miliona złotych.

Według komunikatu, umowy obejmują sprzedaż ponad 302 milionów akcji Idea Bank Rosja, stanowiących 76 procent udziału w kapitale zakładowym, na rzecz Zamkniętej Spółki Akcyjnej Fora-Opportunity Rosyjski Bank (Forus Bank). Pozostałe udziały trafią w ręce 3 osób fizycznych.

Jest kilka warunków, które muszą być spełnione dla dokonania transakcji. To m.in. zgoda Banku Rosji na nabycie akcji przez Forus Bank, zwrot depozytów emitenta ulokowanych w Idea Bank Rosja i cesja na rzecz Forus Bank pożyczki podporządkowanej udzielonej Idea Bank Rosja przez Getin Holding.

Getin Holding to największa firma Czarneckiego w Polsce. Działa także na rynkach Europy Wschodniej. W rękach jednego z najbogatszych Polaków jest nieco ponad 57 procent wszystkich akcji wartych około 860 milionów złotych.

Transakcja sprzedaży udziałów w Idea Bank Rosja to duża niespodzianka. Czarnecki wycofuje się z Rosji zaledwie 4 lata po przejęciu banku. Dawniej znany pod nazwą Kuban Bank powstały w 1937 roku. Główna działalność koncentruje się wokół sprzedaży kredytów samochodowych. Dzięki współpracy z Carcade firma posiada program leasingowy, sprzedawany w 28 miastach. Regionalna sieć banku obejmuje 10 oddziałów w trzech regionach kraju.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: finanse, bankowość, gtn, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz