Notowania

getin
11.07.2013 11:11

Getin Fleet S.A. nowy gracz od zarządzania flotą

Nowa spółka z Grupy Getin Noble Bank S.A. będzie oferować szeroki pakiet rozwiązań w zakresie wynajmu, finansowania i zarządzania flotą pojazdów służbowych

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getin Fleet)
Tomasz Ślepowroński

*Nowa spółka z Grupy Getin Noble Bank S.A. będzie oferować szeroki pakiet rozwiązań w zakresie wynajmu, finansowania i zarządzania flotą pojazdów służbowych. Na tym rynku widać wzrost, ale nie taki jednak jak prognozowano. Mimo tego grupa liczy na sukces. - _ Jestem przekonany, że nasza oferta przygotowana przez doświadczonych ekspertów, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów _- przekonuje Tomasz Ślepowroński, prezes zarządu nowo powstałej spółki Getin Fleet. *

Jak zapewnia Getin polski rynek Car Fleet Management (CFM) notuje konsekwentny wzrost. Liczba podmiotów korzystających z oferty firm wynajmujących pojazdy służbowe stale wzrasta. Klienci chcąc minimalizować ryzyko związane z zarządzaniem flotą i unikać zamrażania środków finansowych.

_ - Outsourcing firmowych flot samochodowych jest przyszłością zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Jest to rozwiązanie, które pozwala firmie optymalizować koszty, oszczędzać czas i bardziej efektywnie wykorzystywać zasoby ludzkie _ – mówi Tomasz Ślepowroński.

Rzeczywiście widać szybki rozwój tej branży, ale wydawało się, że może być lepiej. Ponad 151 tysięcy samochodów służbowych jest już w Polsce używanych w outsourcingu. Rynek ten wzrósł o 4,5 proc. w wolumenie aut, licząc do analogicznego okresu roku ubiegłego - wynika z najnowszego badania Instytutu Keralla Research, który monitoruje rynek CFM w naszym kraju od ponad siedmiu lat. Nie znalazły zatem potwierdzenia prognozy samych oferentów, którzy mieli nadzieję przynajmniej na 10 procentową dynamikę.

Strategią nowo powstałej firmy jest utrzymywanie długotrwałych partnerskich relacji z klientami w celu wsparcia ich administracji i obsługi związanej z posiadaniem floty samochodowej do 3,5 tony. W pakiecie klienci znajdą: wynajem długoterminowy, leasing operacyjny, leasing finansowy, leasing zwrotny, leasing mobilny oraz zarządzanie flotą.

Przynależność do Grupy Getin Noble Bank, ma potwierdzać, że spółka jest bezpiecznym i stabilnym partnerem biznesowym dla swoich przyszłych klientów.

Notowania z ostatnich 12 miesięcy Getin Noble Bank na GPW

Czytaj więcej w Money.pl
Czeka nas ożywienie gospodarcze? Leasing uchodzi za barometr sytuacji ekonomicznej w kraju. O tym, czy będzie lepiej mówi Radosław Woźniak, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego.
Leszek Czarnecki dla Money.pl: Do strefy euro wejdźmy na każdych warunkach _ Wolę gorsze warunki niż marnowanie kolejnych lat. _
Avia AM Leasing szykuje się do debiutu na GPW _ Warszawa jako centrum finansowe regionu jest odpowiednim miejscem do przeprowadzenia ewentualnej oferty publicznej, potwierdzają to przykłady kilku innych litewskich spółek notowanych na GPW. _
Tagi: getin, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz