Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gtn
06.06.2014 16:36

Getin Holding chce przejąć VB Leasing Polska

Spółka złożyła wniosek w tej sprawie do UOKiK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe Getin Holding)
Rafał Juszczak, wiceprezes Getin Holding

Getin Holding 5 czerwca złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie firmy VB Leasing Polska. Szacowana wartość transakcji to 111 milionów złotych. Na celowniku spółki jest również firma z Rumunii.

Spółka zajmuje się leasingiem ruchomości i nieruchomości. W jej ofercie znajdują się również produkty factoringowe oraz fundusze inwestycyjne. W ubiegłym roku łączna wartość wyleasingowanego mienia przez firmę to prawie 1,4 miliarda złotych, a jej zysk wyniósł 85 milionów złotych. W skład VB Leasing Polska wchodzą 3 oddziały, 13 filii oraz 120 przedstawicieli.

Spółka planuje również przejęcie VB Leasing Romania. W wyniku tego Getin Holding uzyska także pośrednią kontrolę nad spółką VBL Broker de Asigurare SRL. Zgodnie z warunkową umową zawartą w połowie maja, 100 procent akcji VB Leasing Polska zapłacone zostanie około 111 mln złotych. Koszt drugiego pomiotu to około 52 mln złotych. Ostateczna cena zostanie jednak ustalona w późniejszym terminie.

Podmioty (Getin Holding i VB Leasing Polska) zawarły również umowę na zakup portfela wierzytelności z tytułu umów leasingu i pożyczek.

- _ W kwestii wynagrodzenia za nabywane wierzytelności emitent informuje, że ostateczna cena nabycia zostanie ustalona w późniejszym czasie, na podstawie sumy wartości nominalnej wierzytelności i zdyskontowanych w czasie odsetek _ - napisano w komunikacie.

Jeżeli transakcja nie zostanie sfinalizowana 3 miesiące od dnia zawarcia umowy nabycia akcji, cena za akcje nabywanych pomiotów będzie oprocentowana w wysokości 5 procent rocznie.

Warunkiem przeprowadzenia transakcji jest uzyskanie zgody organów nadzorczych z obu krajów (Polski i Rumunii). W skład grupy Getin Holding wchodzi inna spółka leasingowa Idea Leasing. Planowane jest połączenie oby pomiotów, co ma doprowadzić do zwiększenia przychodów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gtn, business news, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz