Notowania

vantage development
02.11.2013 07:00

Giełdowy deweloper rusza z projektami w dwóch dużych miastach

Rozpoczęcie budowy obiektów we Wrocławiu i Zielonej Górze przewidziane jest na wiosnę 2014 roku. Obecnie trwa proces ich komercjalizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vantage Development)
Dyrektor rozwoju i komercjalizacji </br>Henryk Wojciechowski

Vantage Development, spółka powiązana z wrocławską firmą Impel, rozpoczyna pracę nad kolejnymi kilkoma przedsięwzięciami w segmencie obiektów handlowych. - _ Przygotowywane projekty wkroczyły właśnie w pierwszą fazę realizacji. Rozpoczęcie budowy obiektów przewidziane jest na wiosnę 2014 roku, a obecnie trwa proces ich komercjalizacji _ - tłumaczy Henryk Wojciechowski (na zdjęciu), dyrektor rozwoju i komercjalizacji Vantage Development. Rozwojowi firmy towarzyszy znaczący wzrost zadłużenia. Rok do roku zwiększyło się ono o 60 procent do 146 milionów złotych.

_ _ - Spółka zakłada na samym początku wybudowanie dwóch parków handlowych w Zielonej Górze oraz we Wrocławiu. Obecnie posiadamy już pozwolenie na budowę obiektu w Zielonej Górze, w ramach którego wybudowany zostanie obiekt handlowy wraz z budynkiem biurowym. Jeśli chodzi o projekt wrocławski, to trwają właśnie prace projektowe _ _ - mówi Henryk Wojciechowski, dyrektor rozwoju i komercjalizacji Vantage Development.

- _ Wybór tych lokalizacji nie był przypadkowy _ - podkreśla Wojciechowski. Jak podkreśla spółka, są to miasta perspektywiczne, o dużym potencjale, czego podstawowym wskaźnikiem jest bardzo duża siła nabywcza mieszkańców.

Znane są dane techniczne dotyczące obydwu inwestycji. Obiekt _ Grona Park _ w Zielonej Górze będzie posiadał ponad 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, z czego tysiąc zostanie przeznaczony pod wynajem biur. Inwestycja we Wrocławiu będzie dysponować powierzchnią 7 tysięcy metrów.

Rozpoczęcie budowy obiektów przewidziane jest na wiosnę 2014 roku, obecnie trwa proces ich komercjalizacji. Finalizowane są już umowy z kluczowymi najemcami z branży spożywczej, RTV oraz modowej, których punkty handlowe znajdą się zarówno w budynku wrocławskim, jak i w Zielonej Górze.

Poza Wrocławiem i Zieloną Górą spółka analizuje obecnie kolejne lokalizacje i poszukuje terenów pod inwestycje w miastach o populacji przekraczającej 40 tysięcy mieszkańców.

Grupa kapitałowa Vantage w pierwszym półroczu tego roku wygenerowała 5,5 miliona złotych zysku, przy 4,9 miliona w analogicznym okresie poprzedniego roku. W tym samym okresie zadłużenie dewelopera wzrosło do 146 milionów z 91 poprzednio. Oznacza to wzrost rok do roku o aż 60 procent. Z całej puli zdecydowaną większość stanowią długi o wymagalności spłaty powyżej 12 miesięcy.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: vantage development, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz