Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Global Cosmed kupiła niemiecką spółkę

0
Podziel się:

Polska grupa przejmie również wartości niematerialne domal wittol Wasch und Reinigungsmittel, takie jak wzory, receptury i patenty spółki.

Global Cosmed kupiła niemiecką spółkę
(GPW)

Global Cosmed zakupił aktywa niemieckiej spółki domal wittol Wasch und Reinigungsmittel. Łączna wartość transakcji po przeprowadzeniu inwentaryzacji nie powinna przekroczyć 5,02 mln euro (ok. 21,04 mln zł), z czego 3,00 mln euro zostało już zapłacone przez spółkę ze środków własnych - informuje Global Cosmed.

Na zdjęciu prezes Global Cosmed Ewa Wójcikowska.

Dzięki inwestycji Global Cosmed umocni pozycję w segmencie marek prywatnych na rynkach Europy Zachodniej oraz osiągnie szereg istotnych synergii wynikających z profilu działalności spółki, podano w komunikacie.

W ramach dokonanej transakcji Global Cosmed wraz ze spółkami zależnymi przejął aktywa domal wittol, do których należą m.in.: nieruchomości, na których spółka prowadziła działalność operacyjną, maszyny i urządzenia, zapasy magazynowe, a także kontrakty na dostawy produktów oraz kadrę pracowniczą.

Przed dokonaniem przejęcia Global Cosmed S.A. zakupił 100 proc. udziałów w dwóch niemieckich spółkach: Global Cosmed Domal GmbH oraz Domal Grundstücksgesellschaft mbH, za pośrednictwem których uruchomi produkcję w zakładzie w Niemczech. Global Cosmed będzie sprawował pełna kontrolę nad spółkami zależnymi.

_ - Zakup aktywów domal wittol to dla Global Cosmed bardzo dobra inwestycja. Połączenie naszych zasobów, kompetencji oraz możliwości pozwoli nam osiągnąć wiele przychodowych oraz kosztowych synergii. Będziemy mieć możliwość szybkiego zwiększenia zdolności produkcyjnych, zaś dodatkowe synergie będą wynikały m.in. ze wspólnych zakupów surowców i opakowań. Poza tym spodziewamy się poprawy efektywności kosztowej w zakresie logistyki - _ powiedziała prezes Global Cosmed Ewa Wójcikowska.

Spółka podała, że przejęcie domal wittol jest kolejnym elementem realizacji strategii zakładającej osiągnięcie przez Global Cosmed pozycji czołowego producenta kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej pod marka prywatną w Polsce oraz liczącego się gracza na rynku europejskim.

Domal wittol jest firmą rozpoznawalną na rynku niemieckim z wieloletnią tradycją. Podobnie jak w przypadku Global Cosmed, głównym biznesem spółki jest działalność w segmencie marek prywatnych. Produkty domal wittol są obecne w ponad 40 krajach, m.in. w Szwajcarii, Austrii, Rosji, na dalekim i bliskim Wschodzie. Poza produktami private label, niemiecki producent ma w swojej ofercie również marki takie jak: domal, Triks, Frotte, Domax, OHO 3xW, Biophen oraz perfect.

Grupa Global Cosmed obejmuje powiązane spółki z branży kosmetyczno-chemicznej, specjalizujące się w komplementarnych segmentach działalności produkcyjnej, usługowej i dystrybucyjnej, prowadzące współpracę handlową.

Jednym z głównych odbiorców spółki Global Cosmed jest firma Global Cosmed Group - właściciel marek Bobini, Bobini Baby, Apart oraz Sofin Global. Global Cosmed Group we własnym zakresie przygotowuje receptury produktów tych marek i projekt opakowania, zlecając produkcję firmie Global Cosmed. Dystrybucja gotowych produktów leży po stronie Global Cosmed Group.

Global Cosmed współpracuje także z innymi podmiotami z grupy w zakresie produkcji artykułów, które oferuje w ramach segmentu marek prywatnych. Należą do nich: GLOBAL POLLENA S.A. - firma z 180-letnimi tradycjami i bogatym doświadczeniem w produkcji artykułów chemii gospodarczej, przeznaczonych dla gospodarstw domowych, instytucji i przemysłu. Wytwarzane produkty zgrupowane są w ramach marek: Kret, Robot, Izo, Sofin Global. Global Cosmed GmbH Niemcy - dystrybutor wyrobów kosmetycznych i chemicznych w Niemczech.

Udział przychodów generowanych poza Polską w całości sprzedaży Global Cosmed wzrósł do 46 proc. w I półr. 2014 r. wobec 33 proc. rok wcześniej. Spółka ocenia, że rozwój sieci handlowych i dyskontowych w Polsce i za granicą oraz dynamicznie rosnący rynek private label, pozwolą spółce na kontynuację ekspansji zagranicznej w kolejnych latach. Global Cosmed w lipcu 2013 r. zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy. Przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 157 mln zł w 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Krajowa giełda traci do największych. Nawet rumuńskiej Bez podjęcia zdecydowanych działań, marzenie o Warszawie jako centrum finansowym regionu, może pozostać mrzonką.
Polska GPW przegrywa z giełdą w Rumunii. "Pierwszy raz w historii" Warszawska giełda zajęła w europejskim zestawieniu dopiero siódme miejsce.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)