Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
glc
08.07.2014 15:30

Global Cosmed chce mieć większą fabrykę

Spółka prowadzi inwestycję wartą około 30 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed

Spółka Global Cosmed rozbudowuje swój zakład produkcyjny. Właśnie kupiła nową działkę.

Producent kosmetyków poinformował właśnie o zakupie zabudowanej nieruchomości o powierzchni 1,7 hektara. Będzie starać się, by teren został objęty granicami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Spółka zwiększyła w ten sposób skalę inwestycji w budowę mieszalni wyrobów płynnych, magazynu i oczyszczalni ścieków. Pierwotnie wartość projektu była szacowana na 22,9 miliona złotych, teraz na 29-30 milionów złotych. Jej zakończenie jest przewidziane na koniec trzeciego kwartału przyszłego roku.

- _ Decyzja o dalszej rozbudowie zakładu produkcyjnego to efekt dynamicznego rozwoju Spółki w ostatnich latach oraz konieczności dostosowania zakładu produkcyjnego do wymogów GMP (ang. Good Manufacturing Practice). Stosowanie standardów GMP staje się jednym z warunków współpracy stawianych przez większość odbiorców _ – mówi prezes Global Cosmed Ewa Wójcikowska, cytowana w informacji spółki.

Spółka Global Cosmed specjalizuje się w produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej dla sieci handlowych, które następnie sprzedają te wyroby pod swoimi markami. Na 2014 rok Global Cosmed prognozuje zysk netto w wysokości 8 milionów złotych przy przychodach na poziomie 142,8 miliona złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: glc, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz