Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Global Cosmed podwoi moce. Inwestuje w nowoczesną...

W ubiegłym miesiącu spółka uzyskała zezwolenie na działalność w ramach Tarnobrzeskiej SSE. Z objęciem specjalną strefą gruntów należących do Global Cosmed wiąże się pomoc publiczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Ewa Wójcikowska, prezes Global Cosmed

Notowany na GPW producent wyrobów kosmetycznych oraz chemii gospodarczej dla sieci handlowych - Biedronki, Lidla czy Kauflandu jest na etapie realizacji inwestycji wartej około 23 mln zł. Według zapowiedzi prezes Ewy Wójcikowskiej (na zdjęciu), pozwoli ona na podwojenie mocy produkcyjnych spółki. Nowoczesna mieszalnia stanie na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Chodzi o budowę nowoczesnej mieszalni i wdrożenie nowej w skali kraju technologii mieszania produktów płynnych - zapewnia spółka. Łączna wartość zaplanowanej inwestycji to około 23 mln zł. Jest ona finansowana ze środków pozyskanych z giełdy oraz z kredytu inwestycyjnego.

- _ Jeszcze w tym roku poniesiemy ponad połowę kosztów związanych z inwestycją _ - przyznaje dla Money.pl prezes Wójcikowska.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec trzeciego kwartału 2015 roku. - _ Na przełomie 2014 i 2015 roku zamierzamy oddać do użytku pierwszą część nowej inwestycji, która jest najbardziej istotna dla powiększenia mocy produkcyjnych _ - precyzuje prezes.

W ubiegłym miesiącu spółka uzyskała zezwolenie na działalność w ramach Tarnobrzeskiej SSE. Z objęciem specjalną strefą gruntów należących do Global Cosmed wiąże się pomoc publiczna.

- _ Przysługuje nam zwolnienie z podatku CIT w wysokości 30 procent wartości inwestycji. Jest to bardzo istotny element wpływający na wzrost rentowności. Jednocześnie po oddaniu do użytku nowej mieszalni wyrobów płynnych, podwoimy nasze moce produkcyjne i będziemy mogli sięgać po znacznie większe kontrakty, których obecnie nie możemy realizować. Do tego dochodzą dodatkowe korzyści. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii osiągniemy wzrost efektywności produkcji oraz redukcję kosztów wytworzenia _ - podkreśla Wójcikowska.

Na koniec ubiegłego roku przychody spółki wzrosły o 10,6 procent i wyniosły 157 mln zł, wobec 142 mln zł sprzedaży w 2012 roku. Na poziomie operacyjnym Global Cosmed zarobił 9,2 mln zł, czyli o 13,9 procent więcej niż rok wcześniej. Czysty zysk zamknął się natomiast na poziomie 7,04 mln zł, co oznacza poprawę o 21 procent w stosunku do wyniku w 2012 roku.

Global Cosmed prognozuje na 2014 roku zysk netto na poziomie 8 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 10,6 mln zł i przychody rzędu 142,8 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: global cosmed, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz