Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Global Energy rezygnuje z wiatraków. Przez rząd Bułgarii

0
Podziel się:

Spółka chce dalej skupować akcje własne.

Global Energy rezygnuje z wiatraków. Przez rząd Bułgarii
(Global Energy)

Spółka Global Energy wycofuje się z rynku bułgarskiego. Sprzedała wszystkie udziały w firmie New Vision Management.

New Vision Management odpowiadał za budowę farmy wiatrowej w Bułgarii. Global Energy kupił bułgarską firmę w marcu 2013 roku za 14,85 miliona złotych, a już w lipcu spółka zdecydowała się na sprzedaż połowy udziałów. Teraz pozbyła się reszty.

Prezes Global Energy, Artur Staykov, w rozmowie z Money.pl tłumaczy, że spółka zdecydowała się wyjść z Bułgarii po tym, jak tamtejszy rząd zmienił taryfy energii elektrycznej.

_ - Na __ początku tego roku rząd ogłosił kolejne 10-procentowe obniżki cen prądu dla odbiorców prywatnych oraz wprowadził 20-procentowy podatek od przychodów _ – mówi Money.pl Artur Staykov.

Zapewnia jednak, że spółka nie rezygnuje z działalności w sektorze odnawialnych źródeł energii. - _ Biorąc pod uwagę konieczność utrzymania poziomu bezpieczeństwa energetycznego i obowiązek spełnienia dyrektyw Unii Europejskiej w sprawie zwiększenia udziału energii odnawialnej przewidujemy uspokojenie sytuacji na rynku energii odnawialnej _ - mówi Artur Staykov.

Spółka Global Energy rok 2013 zakończyła z zyskiem netto na poziomie 13,1 miliona złotych w porównaniu do 3,55 miliona złotych rok wcześniej. Firma zamiast wypłacać dywidendę woli jednak najpierw zająć się skupem akcji własnych.

- _ Zarząd będzie kontynuował strategię skupu akcji własnych poprzez przeznaczanie nadwyżek finansowych uzyskiwanych z inwestycji kapitałowych w pierwszym półroczu bieżącego roku. Powyższe działania powinny przynieść 8-10 procent zwrotu na kapitale _ - mówi Artur Staykov.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)