Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Główny właściciel FM Banku zdziwiony decyzją KNF. Będzie odwołanie

Abris-EMP Capital Partners Limited jest zdziwiona decyzją nadzoru. Podczas ostatniej kontroli nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Paweł Gieryński, partner w Abris Capital Partners

KNF w ostatnim komunikacie nakazała sprzedaż udziałów FM Banku kluczowemu akcjonariuszowi. Firma Abris-EMP Capital Partners Limited, której ona dotyczy, jest kompletnie zdziwiona taką decyzją. Paweł Gieryński (na zdjęciu), partner firmy na polskim rynku zapowiada w rozmowie z Money.pl, że odwołanie jest pewne.

Komisja Nadzoru Finansowego wydała komunikat dotyczący nakazu sprzedaży przez PL Holdings posiadanych udziałów w FM Banku. Jest ona spółką zależną Abris-EMP Capital Partners Limited. Ostateczny termin wypełnienia zobowiązania przypada na 31 grudnia bieżącego roku. Łącznie firma jest właścicielem 99,6 procent kapitału banku.

- _ Decyzja jest dla nas bardzo dużym zaskoczeniem. Kompletnie nie rozumiemy co było jej powodem. Cały czas nie dostarczono nam uzasadnienia, dlatego też ciężko się nam bezpośrednio odnieść do niej _- tłumaczy dla Money.pl Paweł Gieryński, szef rady nadzorczej banku i partner w Abris Capital Partners.

- _ Kompletnie nie zgadzamy się z tą decyzją i z pewnością będziemy się od niej odwoływać _- dodaje.

Szef rady nadzorczej mówi, że decyzja jest zadziwiająca szczególnie z punktu widzenia tego, że bank ma bardzo dobre wyniki za 2013 rok i pierwszy kwartał 2014 roku. Kilka tygodni temu w banku zakończyła się kontrola KNF i przyniosła bardzo dobre rezultaty. W swoim piśmie podsumowującym wyniki badań komisja uznała, że _ sytuacja ekonomiczno-finansowa banku nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa środków gromadzonych na rachunkach bankowych. _

Z kolei w komunikacie po wczorajszym posiedzeniu komisji czytamy, że _ w postępowaniu administracyjnym stwierdzono niewypełnianie przez PL Holdings S.a.r.l. oraz Abris-EMP Capital Partners Limited zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF. _

_ - Jesteśmy świadomi zobowiązań wobec KNF i nie widzimy żadnych, których moglibyśmy nie dochować - _komentuje Paweł Gieryński.

Prezes zarządu FM Banku, Sławomir Lachowicz uspokaja w komunikacie prasowym, że _ decyzja komisji dotyczy strategicznego akcjonariusza, ale nie ma żadnego wpływu na działanie rady nadzorczej i zarządu banku oraz na bieżące, stabilne jego funkcjonowanie. _

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: fm bank, business news, wiadmomości, gospodarka, manager, prosto z firm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz