Notowania

cd projekt
27.08.2013 11:00

GOG.com ratuje wyniki CD Projekt. Co z Wiedźminem?

Prezes Adam Kiciński zapowiada wielką premierę na 2014 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cd projekt red)

Najbardziej znany producent gier w Polsce zarobił w pierwszej połowie roku znacznie mniej niż przed rokiem. Wynik mógł być dużo gorszy gdyby nie dystrybucja gier za pośrednictwem serwisu GOG.com. Spółka skupia się teraz na pracach nad najnowszą częścią Wiedźmina.

na zdjęciu Adam Kiciński, prezes zarządu

Grupa CD Projekt w pierwszej połowie 2013 roku wypracowała 63,1 mln zł przychodów oraz 7,7 mln zł zysków. W porównaniu do pierwszego półrocza zeszłego roku oznacza to znaczne pogorszenie rentowności o odpowiednio 11 i 45 procent. W dużej mierze jest to związane z brakiem premier własnych gier w tym roku.

Podstawowe dane finansowe grupy CD Projekt
w tys. zł I półrocze 2013 I półrocze 2012
przychody ze sprzedaży 63 058 71 442
zysk netto 7 711 13 810
Dług krótkoterminowy 34 634 43 758
Dług o wymagalności powyżej roku 6 071 7 604

źródło: CD Projekt

Sytuację uratował założony pięć lat temu przez CD Projekt serwis zajmujący się cyfrową dystrybucją gier komputerowych GOG.com oraz kontynuacja dobrej sprzedaży gier Wiedźmin i Wiedźmin 2.

Czytaj więcej [ ( http://static1.interaktywnie.com/i/37/213029_mhp.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/wywiady/sprzedaz-gier-w-internecie-tworca-gog-com-o-przyszlosci-cyfrowej-dystrybucji-23323) *Uwaga! Zarabiają na starych grach komputerowych * Czy w związku z dynamicznym rozwojem tego typu usług w przyszłości gry będzie można kupić jedynie w formie pliku instalacyjnego do pobrania w sieci? O tym w rozmowie z Interaktywnie.com opowiada Marcin Iwiński, założyciel GOG.com. Przychody GOGa wzrosły prawie dwukrotnie w stosunku do I połowy ubiegłego roku i wyniosły 30,77 mln zł. Zysk netto wzrósł o 105 procent rok do roku i wyniósł 6,35 mln zł. To ponad 80 procent całego zysku grupy._ _ - Serwis GOG.com utrzymuje wysokie tempo rozwoju i pozycję wschodzącej gwiazdy na globalnym rynku cyfrowej dystrybucji gier. Chcemy, aby dynamika rozwoju tego serwisu została
utrzymana _ _- podkreśla Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

GOG.com ma w ofercie 600 tytułów i współpracuje z około 170 dostawcami. W maju prestiżowy tygodnik _ Time _ uznał serwis za jedną z 50 najlepszych stron internetowych świata.

Działalność w segmencie cyfrowej dystrybucji rozwija również spółka CDP.pl, która w październiku zeszłego roku uruchomiła serwis cdp.pl. W trakcie pierwszego półrocza jego oferta rozszerzyła się również o książki i komiksy w wersji elektronicznej. Prowadzone są też testy serwisu filmowego. W I połowie roku spółka zanotowała 21,85 mln zł przychodów oraz 1,08 mln zł straty netto.

Trzecia część wiedźmina w przyszłym roku

Spółka mimo tego, że nie wydała w tym roku żadnego własnego tytułu, nie próżnuje. Pracuje nad dwoma kluczowymi tytułami - Wiedźminem 3 i Cyberpunkiem 2077. _ Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon zostanie wydana w 2014 roku _ - ta zapowiedź z połowy tego roku rozpoczęła kampanię promocyjną, od której zależeć będzie sukces produkcji.

_ _ - Zaczęliśmy najlepiej jak można, bo Dziki Gon został zapowiedziany za pośrednictwem magazynu Game Informer - największego i najbardziej wpływowego czasopisma o grach na świecie docierającego do 34 milionów graczy. Geralt znalazł się na jego okładce, a w poświęconym mu czternastostronnicowym materiale grę określono jako obowiązkową pozycję następnej generacji RPG _ _ - podkreśla prezes Adam Kiciński.

Grę prezentowano też na targach branżowych E3 w Los Angeles, gdzie okazała się jedną z najbardziej _ gorących _ tytułów. Łącznie na E3 _ Wiedźmin 3 _ zdobył 58 nagród przyznanych zarówno przez graczy, jak i przedstawicieli międzynarodowej prasy z 48 magazynów i serwisów internetowych. Grę nagradzano między innymi w kategoriach: najlepsza gra targów, najbardziej oczekiwana gra, najlepsze RPG targów i nagroda publiczności_ . _

Apetyty na dobrą sprzedaż rozbudziły pierwsze dwie części serii. Grupa w segmencie produkcja gier osiągnęła w I połowie roku przychody w wysokości 10,67 mln zł i 2,18 mln zł zysku netto.

Spółka pomimo równoległego tworzenia dwóch największych tytułów w swojej historii, posiada 26,5 mln zł gotówki przy śladowym zadłużeniu kredytowym. W trakcie pierwszego półrocza zadłużenie z tytułu kredytów i pożyczek uległo redukcji o 4,4 mln zł do poziomu 0,3 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Spółka dnia: Polski producent gier zawarł umowę z Warner Bros Kontrakt CD Projekt ze znaną amerykańską firmą pomoże wypromować nową grę.
CD Projekt prezentuje najnowszą część Wiedźmina CD Projekt planuje premierę Wiedźmina 3 na 2014 rok. Budżet produkcji to 45 mln zł.
CD Projekt zaktualizował strategię na lata 2013-2016 CD Projekt zakłada, że 2013 rok będzie dobry dla grupy, wyraźne wzrosty w 2014.
Tagi: cd projekt, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz