Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GPW zawiesi obrót akcjami BNP Paribas Bank Polska od 27 kwietnia

0
Podziel się:

Wcześniej KNF jednogłośnie zezwoliła na połączenie BGŻ i BNP Paribas Bank Polska.

Frederic Amoudru, prezes BNP Paribas Bank Polska
Frederic Amoudru, prezes BNP Paribas Bank Polska (BNP Paribas Bank Polska)

Giełda Papierów Wartościowych zawiesi obrót akcjami spółki BNP Paribas Bank Polska od 27 kwietnia do wykluczenia z obrotu giełdowego, w związku ze zbliżającym się terminem jej połączenia z Bankiem B.

W połowie kwietnia BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska uzyskały zgodę Europejskiego Banku Centralnego (EBC) na połączenie, wydaną w ramach Jednolitego Mechanizmu Nadzorczego.

Wcześniej KNF jednogłośnie zezwoliła na połączenie BGŻ i BNP Paribas Bank Polska przez przeniesienie całego majątku BNP Paribas Bank Polska na BGŻ.

W lutym tego roku akcjonariusze BNP Paribas Bank Polska przyjęli uchwałę wyrażającą zgodę na połączenie z Bankiem BGŻ oraz na proponowane zmiany statutu BGŻ. Również akcjonariusze BGŻ podjęli uchwałę w sprawie połączenia z BNP Paribas Polska, a także w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego.

Na początku grudnia 2013 roku grupa BNP Paribas i grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5% akcji BGŻ za kwotę 4,2 mld zł.

BGŻ jest uniwersalnym bankiem komercyjnym od lat zajmującym miejsce wśród największych banków w Polsce. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.

BNP Paribas Bank Polska należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. Grupa BNP Paribas prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)