Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
crm
05.05.2014 16:15

GPW zawiesiła obrót akcjami PZ Cormay. Prezes tłumaczy...

- W wyniku audytu zysk netto okazał się wyższy niż narastająco po czterech kwartałach - zdradza Tomasz Tuora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Tomasz Tuora, prezes PZ Cormay

Handel akcjami dystrybutora aparatury medycznej od piątku jest zawieszony. To skutek opóźnienia w publikacji wyników finansowych za ubiegły rok. Prezes Tomasz Tuora (na zdjęciu) tłumaczy z czego wynika opóźnienie i stara się uspokoić inwestorów.

Zawieszenia obrotu zażądała Komisja Nadzoru Finansowego. Chodzi o nieopublikowanie przez PZ Cormay skonsolidowanego raportu rocznego za 2013 rok w terminie określonym przepisami prawa. Pierwotnie miało to nastąpić 30 kwietnia, ale jak poinformowało nas biuro prasowe spółki, kilka dni przed planowanym upublicznieniem dokumentu zgodę na to nie wyraził audytor.

Nowy termin publikacji to 13 maja. Powodem dwutygodniowego opóźnienia jest niewydanie opinii przez audytora na temat sprawozdania PZ Cormay przed upublicznieniem analogicznego dokumentu grupy zależnej niższego szczebla - Orphee (spółka notowana na NewConnect). Ma do tego dojść 7 maja.

-_ Wszystkie spółki grupy PZ Cormay miały zbadane jednostkowe sprawozdania za 2013 rok do 30 kwietnia, a audytorzy wydali opinie bez zastrzeżeń _ - zapewnia Money.pl prezes Tomasz Tuora. - _ Teraz mamy do czynienia z kwestią techniczną, związaną z planową publikacją raportu Grupy Orphee 7 maja, co opóźnia publikację raportu skonsolidowanego PZ Cormay. _

Decyzja audytora może dziwić, szczególe że warunkiem wydania przez audytora opinii o wynikach spółki nie jest wcześniejsze zaudytowanie skonsolidowanego raportu grupy kapitałowej niższego szczebla (w tym przypadku Orphee), jeśli zaudytowane zostały wcześniej roczne sprawozdania jednostkowe wszystkich spółek z całej grupy. Tak właśnie stało się w przypadku grupy PZ Cormay.

- _ Warto podkreślić, że w terminie opublikowaliśmy sprawozdanie roczne PZ Cormay SA, zaudytowane przez tego samego audytora. W wyniku audytu zysk netto okazał się wyższy niż narastająco po czterech kwartałach. Kwestia daty publikacji raportu ma dla mnie charakter drugoplanowy, gdyż - co najważniejsze - grupa PZ Cormay ma silne fundamenty i pomyślnie rozwija działalność operacyjną _ - podkreśla Tomasz Tuora.

Zgodnie z komunikatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, zawieszenie akcji potrwa do końca dnia sesyjnego następującego po dniu przekazania do publicznej wiadomości oraz giełdzie wyczerpujących informacji o przyczynach nieopublikowania raportu rocznego za 2013 rok oraz informacji, czy dotychczasowe nieopublikowanie tego raportu jest zgodne z obowiązującymi daną spółkę właściwymi przepisami prawa.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: crm, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz