Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grodno planuje emisję prywatną za prawie pięć milionów

0
Podziel się:

Emisja 1,2 mln akcji po 4 zł za akcje ma posłużyć rozbudowie oferty produktowej.

Andrzej Jurczak, prezes spółki Grodno
Andrzej Jurczak, prezes spółki Grodno (Grodno)
bETwbBcR

Grodno planuje przeprowadzić emisję prywatną do 1,2 mln akcji serii D. Zarząd rekomenduje cenę 4 zł za akcję, podała spółka.

"Podwyższenie kapitału zakładowego spółki w drodze prywatnej oferty akcji serii D pozwoli na pozyskanie kapitału na dalszy rozwój, w tym dalszą rozbudowę oferty produktowej i powiększenie sieci sprzedaży w kraju. Wyłączenie prawa poboru umożliwi pozyskanie nowych inwestorów" - czytamy w komunikacie.

Na podstawie dokonanej analizy popytu ze strony inwestorów oraz analizy sytuacji rynkowej i aktualnego kursu akcji spółki na GPW, zarząd rekomenduje ustalenie ceny emisyjnej akcji serii D na poziomie 4 zł za akcję, podano także.

bETwbBcT

Notowania tygodniowe akcji Grodno

"Chcemy wykorzystać dobrą sytuację w branży i przyśpieszyć tempo realizacji strategii rozwoju, dlatego zdecydowaliśmy się dziś na ofertę prywatną akcji. Pozyskane w ofercie środki pozwolą na akumulację kapitału i przyśpieszą tempo realizacji inwestycji, co wzmocni pozycję konkurencyjną Grodna na rynku" - powiedział prezes spółki Andrzej Jurczak, cytowany w komunikacie.

Grodno podtrzymało także prognozy finansowe na najbliższe lata. Spółka zakłada w roku obrotowym 2014/2015 osiągnięcie 241 mln zł przychodów, tj. wzrost o 36% r/r. Z kolei EBITDA oraz zysk operacyjny mają wynieść odpowiednio: 13 mln zł oraz 9,1 mln zł. Zysk netto ma wzrosnąć o 55 proc. i ukształtować się na poziomie 6,2 mln zł. W następnym roku obrotowym 2015/2016 Grodno zamierza osiągnąć 292 mln zł przychodów ze sprzedaży. EBITDA ma wynieść 17,5 mln zł, EBIT - 13,5 mln zł, a zysk netto osiągnie poziom 9,7 mln zł, podano.

W grudniu 2014 r. Grodno pozyskało w ofercie publicznej 5,65 mln zł ze sprzedaży 1 881 861 akcji nowej emisji serii C.

bETwbBcZ

Grodno S.A. jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działających na rynku polskim. Od 2011 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bETwbBdu
business news
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)