Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
29.05.2015 14:18

Grupa Azoty zrealizuje wielką inwestycję wartą ponad 2 miliardy złotych

W planie jest realizacja trzech projektów do 2021 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Azoty/materiały prasowe)

Na trzy inwestycje największa polska grupa chemiczna wyda w ciągu sześciu lat 2,2 miliarda złotych. Rada nadzorcza Zakładów Azotowych Puławy wyraziła zgodę na ich realizację.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy zbudują do 2019 roku nową instalację do granulacji mechanicznej kosztem 385 mln zł. Budowa nowej instalacji ma uelastycznić produkcję saletry amonowej oraz umożliwić produkcję saletrzaku (CAN) oraz saletry amonowej granulowanej.

Zadanie inwestycyjne jest częścią planu, który przewiduje wydatki rzędu 2,2 mld zł. W tym tygodniu rada nadzorcza ZA Puławy wyraziła zgodę na realizację inwestycji polegających na modernizacji istniejącej i budowie nowej instalacji kwasu azotowego kosztem kosztem 695 mln zł do 2021 r. oraz budowie bloku gazowo-parowego 400 MWe kosztem 1,125 mld zł do 2019 r.

- Dzięki tym inwestycjom otworzymy nowe możliwości produkcyjne, operacyjne i logistyczne. Sobie zapewnimy samowystarczalność w zakresie dostaw energii i ciepła, naszym klientom zaoferujemy nowoczesne formuły nawozowe, a mieszkańcom regionu nowe miejsca pracy - powiedział prezes spółki Marian Rybak, cytowany w komunikacie.

Grupa Azoty jest jedną z największych w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Jednostką dominującą są Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach notowane są na warszawskiej giełdzie od 2008 roku.

Notowania akcji Grupy Azoty na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: chemia, att, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prosto z firm, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz