Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa dróg
02.10.2014 11:12

Grupa Mirbud zdobywa drogowe kontrakty

Dwa projekty warte są w sumie blisko 18 mln złotych. Pierwszy dotyczy budowy obwodnicy Drezdenka, a drugi przebudowy drogi krajowej koło Podanina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mirbud)

Spółka Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. z Grupy Mirbud rozpoczęła realizację dwóch nowych projektów drogowych. Pierwszy dotyczy budowy obwodnicy Drezdenka, projekt jest wart ponad 7,4 mln złotych brutto. Umowa została podpisana z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Drugi projekt obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 11 w okolicy Podanina i jest wart ponad 10 mln złotych brutto. Umowa została zawarta z GDDKiA Oddział w Poznaniu.

Na zdjęciu Jerzy Mirgos, prezes zarządu Mirbud S.A.

Obwodnica Drezdenka jest budowana na odcinku od skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 156 i 160 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 174. Etap I od skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 156 i 160 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 181. Trasa przebiega przez tereny administracyjnie znajdujące się w gminie Drezdenko stanowiącą część powiatu strzelecko - drezdeneckiego i należy do województwa lubuskiego.

_ - W ramach inwestycji zbudujemy między innymi 2 ronda, przejście podziemne dla zwierząt, przejście podziemne dla pieszych i rowerzystów, nowe chodniki, a także wybudujemy kanalizację deszczową i oświetlenie. Inwestycja powinna skończyć się w sierpniu 2015 roku. Pozwoli ona zdecydowanie zmniejszyć ruch drogowy w Drezdenku. - _mówi Jerzy Łuczak Prezes PBDIM Kobylarnia S.A.

Druga rozpoczęta przez spółkę inwestycja obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 11 od km 208+160,00 do km 210+775,50 w miejscowości Podanin, długości 2,615 km. Zasadniczym zadaniem projektowanej inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa i poprawienie warunków ruchu.

Projektowana przebudowa obejmuje: wzmocnienie istniejącej nawierzchni jezdni drogi krajowej nr 11, przebudowę skrzyżowań poprzez wydzielenie dodatkowego pasa dla pojazdów skręcających w lewo, ograniczenie dostępności poprzez budowę dróg dojazdowych, budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej budowę chodników oraz poprawę odwodnienia (regulacja istniejących rowów przydrożnych, ścinka i uzupełnienie poboczy gruntowych). Inwestycja powinna zostać zakończona pod koniec listopada tego roku.

W pierwszym kwartale roku obrotowego 2014 Grupa Mirbud uzyskała przychody w wysokości 210,2 mln zł, w porównaniu do 88,2 mln zł wygenerowanych w 2013 roku, co oznacza wzrost o ponad 130 proc. Zysk netto wyniósł ponad 5 mln zł, a zysk operacyjny 9,2 mln zł, czyli na poziomie porównywalnym z I kwartałem roku ubiegłego. Warto także zauważyć, że wyraźnie uległy poprawie przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej w porównaniu z rokiem ubiegłym ( z poziomu ujemnego 1 mln zł w 2013r. do dodatniego ponad 9 mln zł w I kwartale roku 2014).

Tak wyraźny wzrost przychodów to efekt przede wszystkim realizacji, przez PBDiM Kobylarnia S.A. w konsorcjum firm, projektu związanego z dokończeniem budowy 2 odcinków autostrady A1 na trasie Kowal-Toruń.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: budowa dróg, kobylarnia, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prosto z firm, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz