Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Aviva stawia teraz na trzeci filar. Ilu klientów zostało w OFE?

0
Podziel się:

Grupa Aviva w Polsce zarobiła w pierwszym półroczu o 40 procent więcej niż przed rokiem.

Adam Uszpolewicz, prezes Grupy Aviva
Adam Uszpolewicz, prezes Grupy Aviva (Grupa Aviva)

413 tysięcy oświadczeń w sprawie pozostania w OFE złożyli klienci Aviva OFE. Prezes Grupy Aviva w rozmowie z Money.pl przyznaje, że wynik pozytywnie go zaskoczył. Teraz chce postawić na rozwój produktów inwestycyjnych w ramach IKZE i IKE.

Grupa Aviva, jeden z największych graczy na rynku ubezpieczeniowym w Polsce, podała dzisiaj wyniki finansowe po pierwszym półroczu. Zgodnie z nimi w tym czasie grupa wypracowała zysk operacyjny na poziomie 612,9 miliona złotych, co oznacza wzrost o 40 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Jak stwierdził w rozmowie z Money.pl Adam Uszpolewicz, prezes Grupy Aviva w Polsce, poprawa wyniku to efekt rozwoju przede wszystkim w segmentach ubezpieczeń na życie, a także programów inwestycyjnych i emerytalnych.

Dodaje, że w tym roku bardzo wyraźnie wzrosło wśród klientów zainteresowanie produktami związanymi z trzecim filarem IKZE i IKE. W ciągu sześciu miesięcy Aviva podpisała 8,9 tysiąca nowych umów, podczas gdy w tym samym okresie ubiegłego roku było to 3,6 tysiąca. Prezes Grupy Aviva przyznaje, że na wzrost zainteresowania ofertą miała wpływ reforma OFE. - _ Myślę, że w przyszłości możliwe będzie podpisywanie nawet kilkudziesięciu tysięcy umów rocznie _ - uważa Adam Uszpolewicz.

Według najnowszych danych klienci Aviva OFE złożyli 413 tysięcy oświadczeń dotyczących pozostania w drugim filarze. To około 15 procent wszystkich klientów i jedna piąta wszystkich złożonych przez Polaków deklaracji.

Czytaj więcej w Money.pl

business news
emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)