Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Azoty będzie notowana w nowym indeksie na GPW

0
Podziel się:

Wejście spółki w skład indeksu WIG30 zwiększy płynność spółki.

Grupa Azoty będzie notowana w nowym indeksie na GPW
(Grupa Azoty)
bEshDnqZ

W nowym indeksie WIG30, którego notowania rozpoczną się 23 września bieżącego roku swoje miejsce znajdzie Grupa Azoty S.A. We wskaźniku WIG30 znajdą się spółki z 13 branż reprezentujące najwyższą płynność oraz kapitalizację.

- _ Start indeksu WIG30 i uczestnictwo Grupy Azoty w jego składzie to dla nas świetna wiadomość. To również dobra wiadomość dla naszych akcjonariuszy – wejście w skład tego indeksu z pewnością zapewni jeszcze zwiększy obrót akcjami Grupy Azoty. W ten sposób już za kilka tygodni zostanie zrealizowane jedno z głównych naszych założeń strategicznych – notowanie w podstawowym indeksie GPW _- skomentował Paweł Jarczewski, Prezes Grupy Azoty.

Nowy indeks będzie lepiej odzwierciedlał wielkość i różnorodność polskiego rynku, a także da dodatkową ekspozycję dla dziesięciu nowych spółek.

bEshDnrb

- _ W ciągu pięciu lat na giełdzie (debiut 30 czerwca 2008r.) Grupa Azoty konsekwentnie realizując swoją wizję działalności przeszła spektakularną drogę znacząco zwiększając swoją wartość oraz stając się konsolidatorem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Obecnie skupiamy się na dalszym powiększeniu Grupy i jej wzroście jakościowym poprzez rozwój organiczny, inwestycje proefektywnościowe, optymalizację kosztów i realizację synergii _- dodał Prezes spółki.

W pierwszym kwartale bieżącego roku spółka zanotowała 2,6 miliarda złotych. Rok do roku jest to wzrost o 40,5 procent. Osiągnięty zysk netto miał wartość 410 milionów złotych co jest wynikiem lepszym o ponad 100 procent. W pierwszy trzech miesiącach 2012 roku zysk wyniósł 179,6 milionów złotych.

Aktualnie spółka jest notowana po ponad 70 złotych za jedną akcje. W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku akcje Grupy Azoty świętowały hossę. Od ponad dwóch miesięcy występuje ich korekta. Od początku roku spółka zyskała około 30 procent.

bEshDnrh

Grupa Azoty S.A. działa w branży nawozowo-chemicznej. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. W skład grupy wchodzą takie podmioty jak: Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca), Grupa Azoty Puławy S.A.(GZNF Fosfory, Azoty Adipol), Grupa Azoty Police S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., ATT Polymers GmbH, Grupa Azoty Polskie Konsorcjum Chemiczne, Grupa Azoty Koltar. Pierwsza fabryka należąca do spółki powstała w 1927 roku i była jedną z największych inwestycji gospodarczych w okresie międzywojennym.

bEshDnrC
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)